Α ΕΣΚΑΣΕ

ΦΙΛΙΚΟ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 57-68

Ένα ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε το βράδυ της Παρασκευής στο κλειστό της Λιβαδειάς με το Μάκαρο να κερδίζει με 57–68.

Η ομάδα της Άμφισσας μετά από καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 25-42. Ήταν πολύ δυνατή στην άμυνα – περιορίζοντας τον Τερματζίδη – και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση  τόσο από το ζωγραφιστό όσο και από τη γραμμή του τριπόντου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η  ομάδα της Λιβαδειάς βελτίωσε την άμυνά της , καθώς και την ευστοχία από την περιφέρεια.

Σημασία έχει πως  δόθηκε η ευκαιρία και στους δύο προπονητές να δοκιμάσουν πολλά σχήματα και επιλογές τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση, καθώς και πολλούς νεαρούς παίκτες .

Απών από τον Απόλλωνα ο Καρφάκης και από την ομάδα του Μάκαρου ο Οικονόμου.

Οι δύο ομάδες θα ξαναβρεθούν αντίπαλες στο τουρνουά της  Άμφισσας το επόμενο Σαββατοκύριακο.