UncategorizedΑ1

ΦΙΛΙΚΟ (LIVE): ΚΥΜΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 59-92 ΤΕΛΙΚΟ

Σε εξέλιξη το μεγάλο φιλικό της Κύμης με τον Παναθηναϊκό με το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να είναι 37-47 υπέρ των ‘πράσινων’, σε ένα ματς-γιορτή που γίνεται μπροστά σε περίπου 2.000 φιλάθλους στο κατάμεστο κλειστό Κανήθου!

Η Κύμη ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς αιφνιδιάζοντας τον Παναθηναϊκό και προηγήθηκε με 20-4 και 28-11 με τους παίκτες του Μπρατσιάκου να παίζουν καταπληκτική άμυνα ενώ είχαν παράλληλα εντυπωσιακά ποσοστά ευστοχίας στην επίθεση.

%ce%ba%cf%85%cf%80%ce%b11Με σερί 0-6 από διαδοχικούς πόντους του Μπουρούση ο Παναθηναϊκός μείωσε στο τέλος της πρώτης περιόδου σε 28-17, με τη συνέχεια να ανήκει στην ομάδα του Πεδουλάκη που προηγήθηκε για πρώτη φορά με τρίποντο του Φελντέϊν (31-32) για να κλείσει το ημίχρονο μπροστά με 37-47.

Στην τρίτη περίοδο ο Παναθηναϊκός επέβαλε πλήρως το ρυθμό του και το σκορ έφτασε στο +23 (51-74).

Τελείωσε το μεγάλο φιλικό με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί με 59-92.