Uncategorized Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς

Η 2η αγωνιστική ολοκληρώθηκε στην Α’ κατηγορία με τεράστιο ενδιαφέρον στα περισσότερα παιχνίδια, σε δύο εκ των οποίων χρειάστηκε και η παράταση για να προκύψει ο νικητής.

Ο Άρης Θήβας και η Ιτέα με τα διπλά στην παράταση δικαιούνται να αισθάνονται ως οι μεγάλοι νικητές της ημέρας, όπως άλλωστε και ο Τελεθριακός που πέρασε με το διπλό από την Αυλίδα.

Η Παναγίτσα επικράτησε στη μονομαχία της Χαλκίδας της ΑΓΕΧ με 46-60, ενώ με εύκολες νίκες προχώρησαν οι Ερμής Σχηματαρίου και Μαλεσίνα.

Στην κορυφή της βαθμολογίας μετά τη 2η αγωνιστική ισοβαθμούν Παναγίτσα, Ερμής Σχηματαρίου, Ιτέα, Άρης Θήβας και Τελεθριακός οι μόνες ομάδες που μέχρι στιγμής έχουν το απόλυτο νικών.

Αναλυτικά:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 59-63

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 69-39

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 46-60

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 75-81

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 69-71

ΜΩΛΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 67-95

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22/10)

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΜΩΛΟΣ

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 2 4 2 0 141 87
ΕΡΜΗΣ  ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 2 4 2 0 176 130
Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 2 4 2 0 169 140
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 2 4 2 0 144 125
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 2 4 2 0 142 130
ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2 3 1 1 132 120
Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 2 3 1 1 123 123
ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 2 2 0 2 140 150
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2 2 0 2 102 133
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 2 0 2 99 133
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2 2 0 2 116 162
ΜΩΛΟΣ 2 2 0 2 132 183

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Συριστατίδης (Μαλεσίνα) 48

2.  Μητρόπουλος (Τελεθριακός) 47

3.  Χατζηστάμου (Μάκαρος) 45

4.  Δάρρας (Προοδευτική) 40

5.  Κατσούλας (Γ.Σ.Αυλίδας) 39

6.  Γεωργαντάς (Γ.Σ.Ιτέας) 39

7.  Νασάκης (Μάκαρος) 36

8.  Λαζαρίδης (Παναγίτσα) 36

9.  Σιδερίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 32

10. Σιότροπος (Μώλος) 32

11. Κλούρας (Άρης Θήβας) 31

12. Τσιρόπουλος (Άρης Θήβας) 31

13. Μανώλας (Άρης Θήβας) 31

14. Πράππας (Γ.Σ.Ιτέας) 30

15. Αμπλάς (Μάκαρος) 30

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Πράππας (Γ.Σ.Ιτέας) 10

2.  Μητρόπουλος (Τελεθριακός) 8

3.  Τερματζίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 5

4.  Αμπλάς (Μάκαρος) 5

5.  Χατζηστάμου (Μάκαρος) 5

6.  Σιδερίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5

7.  Σιότροπος (Μώλος) 5

8.  Δάρρας (Προοδευτική) 4

9.  Δέδες (Παναγίτσα) 4

10. Κωνσταντίνου (Παναγίτσα) 4

11. Βλασσόπουλος (Μώλος) 4

12. Ρουμελιώτης Θ. (Τελεθριακός) 3

13. Κώνστας (Ερμής Σχηματαρίου) 3

14. Συριστατίδης (Μαλεσίνα) 3

15. Ευθυμίου (Γ.Σ.Ιτέας) 3

 

 

Σχετικά άρθρα

Covid-19: Παράταση στο lockdown (τουλάχιστον) έως 8/3 στην Εύβοια! Στο ”κόκκινο” και ο Δήμος Λοκρών!

pannikolaou

Εκλογές Ομοσπονδιών: Ο τρόπος διεξαγωγής τους με την ψηφιακή κάλπη ”Ζευς”

pannikolaou

Μέχρι 26/2 οι δηλώσεις συμμετοχής αντιπροσώπων των σωματείων για τις εκλογές της ΕΟΚ

pannikolaou