Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΚΥΝΟΣ 63-73

Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Κύνου μέσα στη Λαμία επί του Μπούκαλη με σκορ 63-73.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την ευστοχία τους από την περιφέρεια (12 τρίποντα) και σε συνδυασμό με την κακή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο του Μπούκαλη ξέφυγαν ακόμα και με 20 πόντους διαφορά στο σκορ.

Διατηρώντας ένα προβάδισμα ασφαλείας και στο β’ ημίχρονο, η ομάδα του Καστάνα έφτασε τελικά στην επικράτηση με 63-73.

Ο Φαρφάλας με 18 πόντους, όλοι με τρίποντα, ο πρώτος σκόρερ των νικητών.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-24, 8-11, 23-19, 22-19

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ζάχος-Πετσεπές.

ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Φούρλας 11 (2), Οικονόμου 2, Αντωνόπουλος, Γρανιτσιώτης 12 (1), Κυδωνιάτης, Κάτρης, Σπυριδάκης 12, Τζελέπης 7, Ιωακωβακης 4, Μπαλατσούκας 8 (2), Κοτσώνης, Λάππας 7.

ΚΥΝΟΣ (Καστάνας): Καλλίνικος 4, Σακελλάρης, Καστάνας 17 (2), Δόμρος 9, Παπαϊωάννου, Γκρίτσας 3, Κατσιάνος, Τσαρούχας 16 (4), Κατσομήτρος 6, Φαρφάλας 18 (6).