ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 60-58

Στο τοπικό ντέρμπι της Αυλίδας ο Γυμναστικός νίκησε με 60-58 τον Αίαντα με τις δύο ομάδες να αποδίδουν καλό μπάσκετ κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι τέλους.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 24-30, με την ομάδα του Φραγκούλη να ξεκινάει με επιμέρους σκορ 10-0 στη γ’ περίοδο για να πάρει το προβάδισμα με 34-30.

Στο τέλος όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Ο Λίγκρος με τρίποντο έβαλε μπροστά στο σκορ τον Γυμναστικό (58-55), ο Φραγκούλης με 1/2 βολές έκανε το 59-55, ο Πολίτης με τρίποντο μείωσε σε 59-58 για να διαμορφώσει το τελικό 60-58 και πάλι με 1/2 βολές ο Φραγκούλης.

Διαιτητές: Βαρσαμάς-Παστήρας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 11-17, 20-11, 16-17.

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ (Φραγκούλης): Χατζηστάμου 2, Λίγκρος 3 (1), Λειβιδιώτης 16 (1), Κελεπούρης 6, Κοντές 11, Παχής, Λιάκος 1, Τόλιας 2, Αντωνίου 5 (1), Φραγκούλης 14 (2), Κατέβας, Παπαποστόλου.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Πολίτης 17 (1), Χαρίσης, Δεληκώστας, Μενασιάν 4, Μαρίνης Ε. 2, Μαρίνης Σ., Μπακατσέλος, Τούκας 15, Παππάς, Χαϊντούτης 11, Παρασκευόπουλος 9 (2).