Α1

LIVE: ΚΥΜΗ-Α.Ε.Κ. 55-81 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος του αγώνα με την ΑΕΚ να επικρατεί άνετα με 55-81.  Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα…

Ο Τσούπκοβιτς με 9/2 βολές μειώνει σε 49-81.

Με βολές ο Ελ Αμίν μειώνει για την Κύμη σε 35-67.

Σκορ τρίτης περιόδου 31-65.

Με τον Μόργκαν η Κύμη μειώνει σε 20-50.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ με 14-46. Η Κύμη έχει 0/8 τρίποντα και συνολικά 5/29 σουτ.

Με δύο δίποντα από Ελ μαίν ακι Τουτζιαράκη η Κύμη μειώνει σε 11-40 και ο Ζντόβτς παίρνει τάϊμ-άουτ.

Η Κύμη σουτάρει με μόλις 2/20 μέχρι τώρα, έχει πετύχει μόλις ένα πόντο στη β΄περίοδο και η ΑΕΚ είναι μπροστά με 7-38.

Τέλος πρώτης περιόδου με την εντυπωσιακή ΑΕΚ να προηγείται με 6-29 έχοντας 6/9 τρίποντα.

Ο Μόργκαν σπάει το ρόδι και με καλάθι και φάουλ μειώνει σε 6-21.

Ο Ντίξον με νέο τρίποντο το 3-17 για την ΑΕΚ.

Ο Ουϊλιαμς με τρίποντο το 0-9 για την ΑΕΚ που ξεκίνησε εντυπωσιακά. Τάϊμ-άουτ από τον

Ο Λαρεντζάκης με σουτ 3 πόντων ανοίγει το σκορ για την ΑΕΚ (0-3).

Όλα έτοιμα για το πρώτο τζάμπολ της αναμέτρησης.

Παρουσίαση των ομάδων αυτή τη στιγμή και ενώ οι εξέδρες είναι σχεδόν κατάμεστες. Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στο κλειστό από τους φιλάθλους της Α.Ε.Κ.!

Φίλοι του eviabasket.gr καλησπέρα σας από το κλειστό Κανήθου, όπου σε περίπου 20′ λεπτά θα ξεκινήσει ο αγώνας για την 3η αγωνιστική της Α1 ανάμεσα στην Κύμη και την Α.Ε.Κ.

Παρότι ακόμα απομένει αρκετός χρόνος για την έναρξη της αναμέτρησης, περισσότεροι από 700 φίλαθλοι βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου, μεταξύ των οποίων και αρκετοί οπαδοί της Α.Ε.Κ. οπότε το πρώτο sold out της χρονιάς για τους νεοφώτιστους θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο…