UncategorizedΑ1

LIVE: ΚΥΜΗ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ 93-70 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Τζόλος αστοχεί σε τρίποντο στην εκπνοή και η Κύμη επικρατεί τελικά με 93-70. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.

Σκορ και θέαμα με τον Κατράνα να πετυχαίνει με κάρφωμα στον αιφνιδιασμό το 93-68!

Ο Τουντζιαράκης με 1/2 βολές το 91-68.

Η Κύμη απλά συντηρεί μια διαφορά στο σκορ πάνω από τους 20 πόντους  και με τον Τζόλο σε σουτ τριών πόντων κάνει το 90-65.

Τέλος τρίτης περιόδου (76-50).

Τρίποντο ο Πάλμπλαντ για το 76-50.

Ο Ελ΄Αμίν στον αιφνιδιασμό το 73-48 και τάϊμ-άουτ από τον Καλαμπάκο.

Ο Πάλμπλαντ το 69-42 με την Κύμη να τρέχει ένα σερί 24-6!

Πάλμπλαντ για τρεις και η Κύμη στο 60-38!

Σειρά του Σταμάτη για τρίποντο και το σκορ στο 57-38 και τη μεγαλύτερη διαφορά υπέρ της Κύμης.

Ελ Αμίν και Τσούπκοβιτς με 2/2 τρίποντα συνεχίζουν το…βιολί τους και η Κύμη ξεφεύγει με 54-38.

Με 2/3 μειώνει σε 48-38.

Τρεις βολές για τον Γκότσερ μετά από φάουλ του Σταμάτη πάνω στο τρίποντο.

Ο Τσούπκοβιτς με 1/2 βολές το 48-36.

Το ρεύμα επανήλθε και μετά από 40′ λεπτά ο αγώνας ξεκινάει και πάλι!

Ξεκίνημα και νέα διακοπή στο 8:56 πριν τη λήξη της γ’ περιόδου με νέα πτώση της τάσης του ρεύματος!

Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του β’ ημιχρόνου καθώς μια πτώση της τάσης του ρεύματος δημιουργεί ένα πρόβλημα που όμως είναι θέμα χρόνου να λυθεί.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον Ρίτσαρτ να γράφει το 45-36 και τον Κόροιβο να έχει πετύχει ένα επιμέρους σκορ 2-11 ροκανίζοντας τη διαφορά που πλέον είναι κάτω από τους 10 πόντους. Η Κύμη βέβαια εξακολουθεί να κρατάει τις τύχες της αναμέτρησης στα χέρια της. Στα αξιοσημείωτα στο πρώτο μισό του αγώνα, τα 8/15 τρίποντα για την ομάδα του Μπρατσιάκου σε αντίθεση με το ‘φτωχό’ 3/15 του Κόροιβου.

Ο Τουντζιαράκης με επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι ξεκολλάει επιθετικά την Κύμη που κάνει το 45-34.

Ο Μπράουν μειώνει σε 43-33 και ο Μπρατσιάκος παίρνει τάϊμ-άουτ 1:47 πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Κόροιβο να τρέχει ένα σερί 0-6.

Ο Κατράνας στον αιφνιδιασμό το 43-25 που είναι και η μεγαλύτερη διαφορά στο σκορ με τον Καλαμπάκο να ζητάει εσπευσμένα  τάϊμ-άουτ.

Και ο Κωνσταντακόπουλος στη…λίστα για το 39-23 έξω από τα 6.75 μ.!

Ο Ελ Αμίν πατώντας τη γραμμή το 36-23.

Και ο χορός καλά κρατεί! Ο Πάλμπλαντ από τη γωνία με τρίποντο το 34-18 και το ποσοστό πλέον στο 70% (7/10)!

Τρίποντο στην εκπνοή υπό πίεση από τον Τουντζιαράκη με το σκορ της πρώτης περιόδου στο 31-18!

Η Κύμη έχει στην πρώτη περίοδο 6/9 τρίποντα!

Ο Τουντζιαράκης στο ένας εναντίον ενός για το 28-14.

Μεγάλο ματς από την Κύμη που φτάνει το σκορ στο 25-12!

Ο Τσούπκοβιτς με 11 πόντους και 3 τρίποντα, ο Ελ Αμίν με 7 πόντους οδηγούν την Κύμη εκ του ασφαλούς στο μονοπάτι της πρώτης της νίκης στην Α1!

Πανδαισία τριπόντων με τους Τσούπκοβιτς, Σταμάτη και Γκότσερ να ευστοχούν έξω από τα 6.75 μ. και το σκορ να είναι στο 9-3.

Με τρίποντο του Ελ Αμίν η Κύμη το προβάδισμα με 3-0.

Φίλοι του eviabasket.gr καλησπέρα σας από το κλειστό Κανήθου απ’ όπου σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της Κύμης για την Α1 με αντίπαλο τον Κόροιβο Αμαλιάδας.

Οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες στην πρεμιέρα με το σημερινό ματς να έχει χαρακτήρα πρόωρου τελικού κυρίως για την Κύμη.

Μείνετε μαζί μας για τη live μετάδοση της αναμέτρησης.

Περίπου 5′ λεπτά πριν την έναρξη της συνάντησης στις εξέδρες του κλειστού βρίσκονται περίπου 200 φίλαθλοι με την προσέλευση όμως να συνεχίζεται και στα εκδοτήρια να υπάρχουν αυτή τη στιγμή ουρές, καθώς ο απαραίτητος ΑΜΚΑ για την έκδοση εισιτηρίου σύμφωνα με το νέο αθλητικό νόμο δημιουργεί προβλήματα και αρκετοί φίλαθλοι πιάστηκαν…αδιάβαστοι!

dsc04693Στις εξέδρες και ο Νίκος Ζαβλανός μαζί με τον Κυρ.Παντελίδη και τη Μαρία Κάλφα (φωτο).