Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 69-45

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Φουλ για τίτλο!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 69-45

Μπορεί ακόμα το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας να έχει πολύ δρόμο, αλλά ο Απόλλωνας Χαλκίδας με εμφανίσεις σαν τη σημερινή απέναντι στον Αίαντα Αυλίδας, έχει δικαίωμα να ονειρεύεται ακόμα και την άνοδο στην Α’ κατηγορία!

Η ομάδα του Γκλιάτη με πολύ καλή εμφάνιση μετέτρεψε το ντέρμπι σε εύκολη υπόθεση καθαρίζοντας από πολύ νωρίς την υπόθεση νίκη, καθώς στο ημίχρονο με σούπερ τον Θανάση Πούλο προηγήθηκε με 48-14!

Οι γηπεδούχοι έπιασαν σούπερ απόδοση μην αφήνοντας κανένα περιθώριο στον Αίαντα. Το 21-8 της πρώτης περιόδου έγινε 48-14 στο ημίχρονο με τη διαφορά να ανεβαίνει ακόμα περισσότερο καθώς στο τέλος της τρίτης περιόδου ο Απόλλωνας προηγήθηκε με 63-22.

Στην τελευταία περίοδο ο Αίαντας κατάφερε να μαζέψει κάπως τη διαφορά μειώνοντας με επιμέρους σκορ 6-22 στο τελικό 69-45.

Κορυφαίος των νικητών ο Θανάσης Πούλος με 23 (5) πόντους.

Διαιτητές: Τσάλλας-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-8, 27-6, 15-7, 6-22.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Σχοινάς, Τζάνος 4, Καψούλης 12 (1), Πούλος 23 (5), Ιντζίδης 5 (1), Μιχελής, Γιακομίδης 3 (1), Ανδρέου 8, Τσώκος 6, Μήλιος 8.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Πολίτης, Κόκορης, Μαλισιόβας 2, Τσιώλης 8, Βασιλείου 2, Μπαλτάς 13 (3), Ντάλλης 8 (2), Παπαχαραλάμπους, Καραπετάκος, Κόφφας, Προκοπάκης 12.