Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΥΝΟΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 89-69

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ασταμάτητος!

ΚΥΝΟΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 89-69

Ασταμάτητος δείχνει στο φετινό πρωτάθλημα ο Κύνος που σήμερα το απόγευμα συνέχισε με νέα νίκη επικρατώντας αυτή τη φορά του Κένταυρου Λιβαδειάς με το ευρύ 89-69.

Οι γηπεδούχοι έπιασαν πολύ καλή απόδοση στην επίθεση, βρήκαν λύσεις από διάφορους  παίκτες φτάνοντας τελικά στην άνετη νίκη.

Στα αξιοσημείωτα, εκτός από το πολύ καλό θέαμα και από τις δύο ομάδες, η σημαντική παρουσία του κόσμοιυ στο κλειστό που βοήθησε τον Κύνο να φτάσει στην επιτυχία και να συνεχίσει πρώτος και αήττητος στο πρωτάθλημα.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 39-31 αλλά η διαφορά έγινε στη γ’περίοδο όταν με επιμέρους σκορ 27-16 ο Κύνος πήρε διαφορά ασφαλείας φτάνοντας τελικά στη νίκη με 89-69.

Πρώτος σκόρερ των νικητών που πέτυχαν συνολικά 12 τρίποντα, ο Καστάνας με 26 πόντους.

Από τον Κένταυρο ξεχώρισε ο Τσιφής με 21 πόντους.

Διαιτητές: Κάλφα-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-15, 12-16, 27-16, 23-22.

ΚΥΝΟΣ (Καστάνας Σπ.): Καστάνας 26 (3), Δούρος 7, Καλλίνικος 12 (2), Μαζιώτης Ι. 3 (1), Καραϊσκος 3 (1), Γκορίτσας 4, Τσαρούχας 7 (2), Κατσομύτρος 11, Φαρφάλας 16 (3), Σακελλάρης, Τσαβούρογλου.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Σανιδάς Χ.): Σανιδάς Αθ. 4, Ιωάννου 2, Πάττας 5 (1), Σανιδάς Χαρ. 10, Παπαδήμος 8 (1), Τσιφής 21, Τσώνης 3, Τσιφρικάς 16.