Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ-ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ 71-67

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανατροπή!

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ-ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ 71-67

Ο Οπούντιος βρέθηκα ακόμα και με 16 πόντους πίσω στο σκορ, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στο β’ ημίχρονο και ιδίως στην τελευταία περίοδο, κατάφερε να ξαναμπεί στο ματς και με την ψυχολογία με το μέρος του, να φτάσει στη νίκη με 71-67 απέναντι στα Εκπ.Μπούκαλη.

Οι Λαμιώτες αιφνιδίασαν στο πρώτο μέρος και με πρωταγωνιστή τον Νικολάου που έβλεπε το καλάθι σαν…βαρέλι προηγήθηκαν με 29-43.

Η γ’ περίοδος βρήκε στο τέλος της τις δύο ομάδες ισόπαλες στο επιμέρους σκορ με 13-13 και τα Εκπ.Μπούκαλη να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα (42-55).

Στο τελευταίο 10λεπτο όμως ήρθε η μεγάλη ανατροπή. Η άμυνα των γηπεδούχων έκλεισε όλους τους διαδρόμους και ο Θεοδώρου στην επίθεση οδήγησε εκ του ασφαλούς το Μαρτίνο στην ανατροπή και τη νίκη με 71-67, με το επιμέρους σκορ σε αυτό το διάστημα να είναι 29-11!

Διαιτητές: Χουγιάζος-Μαμασούκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 13-25, 13-13, 29-11.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάτος): Παπαγεωργίου 2, Τραγογιάννης 12, Λυβέρας, Καλιάτσος, Κοτσαλάς 2, Βισβίκης 2, Τσακανίκας 10, Σέττος 2, Σωτηρίου 3 (1), Δημάκης 5 (1), Μαλέρδος, Θεοδώρου 33.

ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Φούρλας 14 (2), Μπαλατσούκας 4 (1), Νικολάου 31 (7), Γρανιτσιώτης, Αθανασίου, Στεφανάκης, Σπυριδάκης 9, Τζελέπης, Τριανταφύλλου, Τοπάλης, Βάρσος, Λάππας 9.