Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 80-58

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Στην κορυφή!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 80-58

Με την…υπογραφή του Θανάση Πούλου που έκανε ρεκόρ πόντων για φέτος με 31 (4), ο Απόλλωνας Χαλκίδας πήρε τη νίκη με 80-58 απέναντι στα Οινόφυτα και η ομάδα του Γκλιάτη μετά την αναβολή του αγώνα της Κύμης σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας!

Οι Χαλκιδέοι ήταν πολύ καλοί, μπήκαν από την αρχή δυνατά στο ματς μετατρέποντας τον αγώνα σε υγιεινό περίπατο.

Ο Απόλλωνας προηγήθηκε με 27-7 στην πρώτη περίοδο, στο γ’ 10λεπτο έφτασε τη διαφορά στη μέγιστη τιμή της (63-29) για να ροκανίσουν τη διαφορά στο τέλος τα Οινόφυτα μειώνοντας στο τελικό 80-58.

Κορυφαίος των νικητών ο Πούλος με 31 πόντους.

Από τα Οινόφυτα πολύ καλός ο Αργυρός με 22 πόντους.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-7, 13-13, 23-9, 17-30.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Λυμπερόπουλος 2, Τζάνος 13 (3), Καψούλης 4, Πούλος 31 (4), Γεωργίου, Γιακομίδης 9 (1), Ανδρέου 9, Τσώκος 6, Μήλιος 6.

ΟΙΝΟΦΥΤΑ (Χρήστου): Καλαμάρας, Κασάϊ 6, Βλάμης 1, Σκλιάς 10 (1), Αργυρός 22 (2), Βεζυρτζόγλου 8, Μουτάφης, Τριχάς 2, Κεραμάρης 10.