Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-ΕΡΕΤΡΙΑ 55-51

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Η Αρτάκη πήρε το ντέρμπι!

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-ΕΡΕΤΡΙΑ 55-51

Μεγάλο ντέρμπι στην Αρτάκη, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην επιτυχία κερδίζοντας την Ερέτρια με 55-51.

Μέτριο το θέαμα αλλά οι βαθμοί είναι που μετράνε, με την ομάδα του Καραγιάννη να έχει ως ‘όπλο’ την καλή της άμυνα απέναντι στην Ερέτρια που έχασε ένα ακόμα παιχνίδι στις λεπτομέρειες!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 32-25 στο ημίχρονο για να κρατήσουν ένα σταθερό προβάδισμα κοντά στους 10 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο όμως, η Ερέτρια εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της Αρτάκης πλησιάζοντας ακόμα και στους 4 πόντους!

Η Αρτάκη κράτησε έστω και με άγχος το υπέρ της προβάδισμα φτάνοντας στο τελικό 55-51 και στις 4 νίκες με τη λήξη του πρώτου γύρου.

Γιάννης Καραγιάννης και Μπαλάφας οι πρώτοι σκόρερς των δύο ομάδων πετυχαίνοντας αμφότεροι από 17 πόντους.

Διαιτητές: Παντελίδης-Κάλφα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-8, 15-17, 17-12, 6-14.

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ (Καραγιάννης Στ.): Σωτηράκης 8 (2), Κιούσης 3 (1), Καραγιάννης Νικ., Καραγιάννης Ι. 17 (2), Βαλήλας 4, Στεφανίδης 6 (2), Νίκολης, Κοφινάς 2, Φλώρος 5, Μαρκάκης 8, Βλάχος 2.

ΕΡΕΤΡΙΑ (Κόντος): Μπέκος, Ψωμάς, Τσκάλης 8 (2), Κοκκάλας 2, Τσολάκος 4, Αλλιάϊ 3 (1), Γουρνής, Βαλκάνος 3 (1), Μπαλάφας 17, Ρήγας 9 (1), Ωραιόπουλος 2, Τουλουμτζής.