LIVE: ΚΥΜΗ-Π.Α.Ο.Κ. 91-80 (39′)

Ο Σιγκούνας με τρίποντο το 89-78.

Ο Ελ Αμίν με τρίποντο το 83-71.

Ο Κλάντον με /2 βολές μειώνει σε

Τρίποντο από τον Κοστόφ για το 80-67 και η Κύμη στο +13 που είναι και η μεγαλύτερη διαφορά!

Τέλος τρίτης περιόδου με τον Κοστόφ να κάνει με 2 βολές το 72-63 που είναι και η μεγαλύτερη διαφορά στο σκορ για την Κύμη.

Τρίποντο ο Σταμάτης για το 63-56!

Με τρίποντο ο Κοστόφ το 60-54 και δεύτερο τάϊμ-άουτ σε ένα λεπτό από τον Μαρκόπουλο.

Ο Τσούπκοβιτς στον αιφνιδιασμό το 57-54.

Πρώτο προβάδισμα στον αγώνα για την Κύμη με τον Σταμάτη (55-54) και τάϊμ-άουτ από τον Μαρκόπουλο.

Φάουλ στον Κοστόφ και 2 βολές για τον παίκτη της Κύμης. Με 2/2 μειώνει ακόμα περισσότερο σε 53-54.

Ο Τσούπκοβιτς μειώνει σε 51-54.

Ο Σάϊμπερτ με τρίποντο από τη γωνία το 49-54.

Ο Σάϊμπερτ με καλάθι και φάου το 45-51.

Ο Αντεγμπόγιε αστοχεί και το 45-40 υπέρ του ΠΑΟΚ είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Τσούπκοβιτς με 1/2 βολές μειώνει σε 40-45.

Ο Τσόχλας το 35-41.

Ο Ελ Αμίν με 2/2 βολές μειώνει σε 35-28 και τάϊμ-άουτ από τον Μαρκόπουλο.

Επιθετικό ριμπάουντ και 2 βολές για τον Τουντζιαράκη που μειώνει ακόμα περισσότερο (26-33).

Ο Ελ Αμίν με 1/2 βολές μειώνει σε 25-33 με την Κύμη να έχει μέχρι τώρα 6/12 βολές.

Τρίποντο από τη γωνία από τον Πάλμπλαντ για το 22-31.

Κλέψιμο και καλάθι στον αιφνιδιασμό από τον Αντεγμπόγιε για το 19-29.

Με καλάθι του Χρυσικόπουλου ο ΠΑΟΚ προηγείται με 27-17 που είναι και το σκορ της πρώτης περιόδου.

Πρώτοι πόντοι από τον Ελ Αμίν για το 13-22.

Τρίποντο και φάουλ από τον Σάιμπερτ που με τετράποντο κάνει το 11-22.

Ο Κλάντον το 9-18.

Τρίποντο από τον Σάϊμπερτ, το σκορ 9-16 και τάϊμ-άουτ από τον Μπρατσιάκο στο 3:39 πριν τη λήξη της πρώτης περιόδου.

Ο Τσούπκοβιτς με 1/3 βολές μειώνει σε 8-11.

Ο Τέϊλορ το 2-2.

Ο Μόργκαν ανοίγει το σκορ για την Κύμη (2-0).

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. Πρώτη πεντάδα για την Κύμη οι Μόργκαν, Ελ Αμίν, Αντεγμπόγιε, Τσούπκοβιτς και Κοστόφ.

Η παρουσίαση των ομάδων με πρώτο τον ΠΑΟΚ που παίρνει το χειροκρότημα από τους περίπου 50 φίλους του ‘δικεφάλου’.

Εκτός 12αδας σήμερα για την Κύμη ο Σχίζας που κάθεται με πολιτικά δίπλα στον πάγκο της ομάδας του.

Περίπου 10′ πριν την έναρξη του αγώνα, στις εξέδρες βρίσκονται περίπου 500 φίλαθλοι με την προσέλευση να συνεχίζεται και στα εκδοτήρια να υπάρχει ουρά αυτή τη στιγμή.

Καλησπέρα σας από το κλειστό Κανήθου, όπου σήμερα η Κύμη στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής υποδέχεται τον Π.ΑΟ.Κ.

Περίπου 45′ πριν την έναρξη της αναμέτρησης και ο κόσμος αρχίζει και μαζεύεται στις εξέδρες του γηπέδου.
Μείνετε μαζί μας για τη live περιγραφή της αναμέτρησης.