Uncategorized Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς

Το δίδυμο της κορυφής δεν άλλαξε με την Κύμη και τον Απόλλωνα Χαλκίδας να συνεχίζουν με νίκες.

Η Κύμη για πρώτη φορά στο κλειστό του Αλιβερίου που πλέον πρέπει να το…συνηθίσει μετά τις καταστροφικές ζημιές στο κλειστό της Κύμης, τα βρήκε δύσκολα με την Ερέτρια την οποία πάντως νίκησε με 55-49.

Ο Απόλλωνας Χαλκίδας στο τελευταίο 5λεπτο ξέφυγε στο σκορ κερδίζοντας το Ληλάντιο με 64-53.

Η Αρτάκη με πειστική εμφάνιση νίκησε τα Οινόφυτα με 77-57 ενώ χθες στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής, ο Αίαντας Αυλίδας νίκησε εκτός έδρας τον Αστέρα Αλιβερίου με 72-55, σε ένα αγώνα ιστορικής σημασίας καθώς ήταν το πρώτο ματς που έγινε στο νέο κλειστό του Αλιβερίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 55-72

ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 53-64

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-ΕΡΕΤΡΙΑ 55-49

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 77-57

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28-29/1)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΛΗΛΑΝΤΙΟ

ΟΙΝΟΦΥΤΑ-Α.Ο.ΚΥΜΗΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β” ΕΣΚΑΣΕ Α” ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 8 15 7-1 493-456
2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 8 15 7-1 545-420
3. ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 8 14 6-2 517-470
4. ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 8 13 5-3 481-484
5.  ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 8 12 4-4 497-491
6. ΟΙΝΟΦΥΤΑ 8 9 1-7 423-497
7. ΕΡΕΤΡΙΑ 8 9 1-7 392-437
8. ΛΗΛΑΝΤΙΟ 8 9 1-7 460-553

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 130

2.  Τσιώλης (Αίαντας Αυλίδας) 124

3.  Κικίδης (Α.Ο.Κύμης) 118

4.  Χοροζίδης (Ληλάντιο) 112

5.  Αναγνώστου  (Ληλάντιο) 111

6. Μάστορης (Αστ.Αλιβερίου) 111

7. Ρήγας (Ερέτρια) 110

8. Βεζυρτζόγλου (Οινόφυτα) 106

9.  Καψούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 104

10. Μαλισιόβας (Αίαντας Αυλίδας) 103

11. Τζάνος (Απόλλων Χαλκίδας) 98

12. Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 93

13. Σταύρου (Α.Ο.Κύμης) 92

14. Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 90

15. Τσιαχτάνης (Α.Ο.Κύμης) 87

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Σταύρου (Α.Ο.Κύμης) 20

2.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 19

3.  Μπαλτάς (Αίαντας Αυλίδας) 19

4.  Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 13

5.   Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 13

6.  Κικίδης (Α.Ο.Κύμης) 13

7. Τσακάλης (Ερέτρια) 12

8.  Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 12

9.  Καραμπιτσάκος (Οινόφυτα) 12

10. Ρήγας (Ερέτρια) 11

11. Βεζυρτζόγλου (Οινόφυτα) 11

12. Μάστορης Θ. (Αστ.Αλιβερίου) 11

13. Ντάλλης (Αίαντας Αυλίδας) 10

14. Στεφανίδης (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 10

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΓΕ Χαλκίδας-Μαυρομάτι 112-53

pannikolaou

Ξεκίνημα στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (15-20 Οκτωβρίου)

pannikolaou