Uncategorized Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς

Μια αγωνιστική που είχε δύο ματς που κρίθηκαν στην παράταση και άλλα δύο στις λεπτομέρειες, μόνο ως εντυπωσιακή μπορεί να χαρακτηριστεί…

Ο Απόλλωνας Χαλκίδας που νίκησε τον Αστέρα με 69-58 και η Κύμη που νίκησε εκτός έδρας τα Οινόφυτα με 55-47 οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος.

Ο Αίαντας Αυλίδας νίκησε στην παράταση την Αρτάκη με 75-73 και βλέπει τη 2η θέση στη βαθμολογία, ενώ στο ντέρμπι της ουράς η Ερέτρια με σούπερ Κοκκάλα νίκησε στην παράταση το Ληλάντιο με 67-56 παίρνοντας αέρα παραμονής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 69-58

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΛΗΛΑΝΤΙΟ 67-56

ΟΙΝΟΦΥΤΑ-Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 47-55

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 75-73

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11-12/2)

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΕΡΕΤΡΙΑ

ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ

ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ-Α.Ο.ΚΥΜΗΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β” ΕΣΚΑΣΕ Α” ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 9 17 8-1 548-503
2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 9 17 8-1 614-478
3. ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 9 16 7-2 582-543
4. ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 9 14 5-4 554-559
5.  ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 9 13 4-5 555-560
6. ΕΡΕΤΡΙΑ 9 11 2-7 459-493
7. ΟΙΝΟΦΥΤΑ 9 10 1-8 470-552
8. ΛΗΛΑΝΤΙΟ 9 10 1-8 516-620

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 154

2.  Τσιώλης (Αίαντας Αυλίδας) 145

3.  Χοροζίδης (Ληλάντιο) 133

4.  Ρήγας (Ερέτρια) 130

5.  Μάστορης (Αστ.Αλιβερίου) 129

6. Κικίδης (Α.Ο.Κύμης) 124

7. Βεζυρτζόγλου (Οινόφυτα) 123

8. Μαλισιόβας (Αίαντας Αυλίδας) 121

9.  Καψούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 119

10. Αναγνώστου  (Ληλάντιο) 118

11. Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 108

12. Τσιαχτάνης (Α.Ο.Κύμης) 106

13. Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 105

14. Τζάνος (Απόλλων Χαλκίδας) 98

15. Σταύρου (Α.Ο.Κύμης) 92

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 22

2.  Σταύρου (Α.Ο.Κύμης) 20

3.  Μπαλτάς (Αίαντας Αυλίδας) 19

4.  Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 18

5.   Ρήγας (Ερέτρια) 15

6.  Βεζυρτζόγλου (Οινόφυτα) 15

7. Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 14

8.  Κικίδης (Α.Ο.Κύμης) 13

9. Μάστορης Θ. (Αστ.Αλιβερίου) 13

10. Τσακάλης (Ερέτρια) 13

11. Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 12

12. Καραμπιτσάκος (Οινόφυτα) 12

13. Ντάλλης (Αίαντας Αυλίδας) 10

14. Στεφανίδης (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 10

 

 

Σχετικά άρθρα

Ανακοίνωσε Φρουσκλιά το Α.Ε. Καρύστου!

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Α.Ε. Καρύστου-Αίαντας Αυλίδας (photo album)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Απόλλων Χαλκίδας-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων (photo album)

pannikolaou