Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 55-43

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

‘Κιτρινόμαυρο’ το ντέρμπι!

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 55-43

Ο Άρης Αμφίκλειας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής του β’ ομίλου, με τους ΄κιτρινόμαυρους’ να παίρνουν μια πολύ σημαντική νίκη που τους φέρνει ακόμα πιο κοντά στο στόχο της ανόδου.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες έμειναν σε χαμηλά στάνταρ στην επίθεση με το Σύλλα να προηγείται οριακά με 22-26.

Στο ξεκίνημα της γ’ περιόδου οι φιλοξενούμενοι με σερί 0-4 ξέφυγαν με 22-30 για να απαντήσει ο Άρης μεταξύ άλλων με δύο τρίποντα ισοφαρίζοντας σε 30-30.

Από κει και έπειτα ο Άρης πήρε το πάνω χέρι στο σκορ ανοίγοντας σταδιακά την ψαλίδα της διαφοράς στο σκορ %ce%b1%cf%81%ce%b7%cf%83-%cf%83%ce%b5%ce%bb%cf%86%ce%b9-2φτάνοντας στη νίκη με το το τελικό 55-43.

Καλύτεροι των νικητών οι Τσεκούρας, Μιχέλης αλλά και ο Μώρος που επέστρεψε στη δράση πετυχαίνοντας τους 8 από τους 9 πόντους του στην τελευταία κρίσιμη περίοδο.

Από το Σύλλα πολύ καλός ο Παναγιωτόπουλος με 17 πόντους.

Διαιτητές: Γερονικολός-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-11, 7-14, 17-11, 16-7.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Νικόλοβ, Παπαναγιώτου, Μώρος 9, Μιχέλης 15 (2), Κάτσικας, Παπαδάκης 6, Ντάκουλας, Χούμπα 4, Τσεκούρας 17 (1), Ζανιάς, Γεωργόπουλος, Χατζής 4.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Πολίτης 6 (1), Ματάκιας 6, Φώτου, Θεοδώρου 2, Παναγιωτόπουλος 17 (2), Βούζης 4, Ανδρίτσος, Χράπαλος 4, Παπαγεωργίου 4, Αθανασίου, Αγαπητός.