Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΣΥΛΛΑΣ-ΦΑΛΑΡΑ 50-39

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Επιστροφή στις νίκες!

ΣΥΛΛΑΣ-ΦΑΛΑΡΑ 50-39

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, ο Σύλλας επέστρεψε στις επιτυχίες κερδίζοντας σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό της Αιδηψού τα Φάλαρα με 50-39.

Όπως φαίνεται και από το τελικό σκορ, το ματς δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας, αλλά έστω και έτσι το ροζ φύλλο αγώνος κατέληξε στα χέρια του Φώτου και των παικτών του.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο (22-21), με το Σύλλα να κάνει ένα ξέσπασμα στη γ’ περίοδο και με επιμέρους σκορ 18-7 να ξεφεύγει με 40-28.

Στη δ’ περίοδο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα ασφαλείας φτάνοντας στο τελικό 50-39

Αξίζει να σημειωθεί, πως παρότι το σκορ έμεινε χαμηλά ο Σύλλας ευστόχησε σε 9 συνολικά τρίποντα, ενώ και οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν πολλούς παίκτες από τα εφηβικά τους τμήματα.

Διαιτητές: Χαϊνά-Παστήρας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-13, 10-8, 18-7, 10-11.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Πολίτης 7(1) , Χράπαλος , Νιάρχος 7 (2) , Παναγιωτόπουλος 11 (2) , Βούζης 10 (2) , Παπαγεωργίου,  Φώτου 7 (2) , Αγαπητός , Ματάκιας 2, Παπακοσμάς, Ανδρίτσος 4, Αθανασίου

ΦΑΛΑΡΑ (Λαχανάς): Καρανίκας 7, Ρουκουτάκης 10 (1), Σοφός, Λεπίδας, Δημητρίου, Τσουκαλάς 5 (1), Καρακώστας 4, Καραιναίος, Ντινόπουλος 4, Παττακός 7 (1), Μπούρχας, Σάλλας 2.