Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΜΕΔΕΩΝ-ΔΡΟΣΙΑ 52-57

Μεγάλη νίκη για τη Δροσιά σήμερα το πρωί στο Δίστομο απέναντι στο Μεδεώνα με 57-52 με τον αγώνα να είναι ντέρμπι και να κρίνεται στις λεπτομέρειες.

Στα τελευταία λεπτά με καθοριστικούς πόντους των Αργάτη και Βαρδάκη η ομάδα του Αργυρίου πήρε το πάνω χέρι στο ματς και μαζί την εκτός έδρας νίκη με 5 πόντους διαφορά.

Διαιτητές: Ζάχος-Τσόκανος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 15-11, 13-16, 10-15.

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Λεοντίου 12 (2), Σωτηρίου 4, Πραγιάννης, Ζήσης 3 (1), Ζώνας, Κωνσταντινόπουλος 8, Σαλιπάς 2, Καρναχωρίτης 4, Σταυρίδης 18 (1), Ρούσσου.

ΔΡΟΣΙΑ (Αργυρίου): Τσαντσαράκης 16 (3), Βασιλείου 3, Τουλίτσης 2, Βαρδάκης 11 (2), Κουτσιμάνης 6, Αργάτης 9 (1), Πουρνάρας 6, Νινιός, Μπουλουγούρης, Αφράτης, Κύρκος 4.