Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 38-67

Μια ακόμα νίκη εκτός έδρας για τον ΓΑΣ Βασιλικού, αυτή τη φορά επί του Αίαντα Αλιβερίου με 38-67 με την ομάδα του Αναστασίου να δείχνει ικανή ώστε να διεκδικήσει την άνοδο της στη Β΄κατηγορία.

Στη β’ περίοδο οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία των γηπεδούχων σε αυτό το χρονικό διάστημα και ξέφυγαν με 15-25 στο ημίχρονο.

Στη συνέχεια ο ΓΑΣ Βασιλικού έβγαλε εύκολους πόντους σε αιφνιδιασμούς ανοίγοντας την ψαλίδα στο σκορ για να φτάσει στο τελικό 38-67.

Ο Αίας άφησε καλές εντυπώσεις στην πρώτη του παρουσία με τη σειρά στο αντρικό πρωτάθλημα.

Ο ΓΑΣ Βασιλικού, που έφτασε τις 3 νίκες στο πρωτάθλημα, είχε για κορυφαίο τον Νίκο Αρτσίτα (απουσιάζει από τη φωτο) με 22 πόντους.

Διαιτητές: Χατζής-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-11, 7-14, 13-15, 10-27.

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Σαλταρίκος): Παναγιώτου 9 (1), Γκενές 5 (1), Καρατζάς 6, Φερμελής 8, Καβαθάς 1, Πολύχρονος 2, Μανώλης 4, Αποστόλου 2, Γεωργούσης 1, Γούνιας, Γκαρούτσος, Μπάνος.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου): Αρτσίτας Νικ. 22, Αργύρης 17, Αγραφιώτης 4, Λύκος 3, Λασπάς 5, Κατσαρός 6, Εμμανουηλίδης 2, Παπαθανασίου 6, Κόντος Γ.2, Αρτσίτας Φιλ., Κόντος Αν.