Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 53-66

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Μεγάλο διπλό ο Μάκαρος!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 53-66

Πολύ καλό ο Μάκαρος πέρασε με εντυπωσιακό τρόπο από τη Λιβαδειά κερδίζοντας τον Απόλλωνα με 66-53 φτάνοντας έτσι τις 9 νίκες στο πρωτάθλημα!

Ο Απόλλωνας ήταν πολύ καλός στο πρώτο 10λεπτο όταν και προηγήθηκε με 22-14. Στη συνέχεια ο Μάκαρος επέβαλε το ρυθμό του, εκμεταλλεύτηκε την αστοχία των γηπεδούχων και στο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ (33-32).

Η ομάδα του Παπούλια ξέφυγε στο β’ ημίχρονο, βρήκε λύσεις στην επίθεση εκτός από τους Χατζηστάμου και Νασάκη και από τον Γιαννακόπουλο για να πάρει τελικά τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 66-53.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μαμασούκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-14, 9-18, 9-16, 13-18.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Γιαμάς 1, Κοτσαδάμ, Αντωνίου 16 (2), Τερματζίδης 10 (2), Κουβάρας 6, Ζάμπας, Σταγκίδης 3 (1), Παππάς, Γίτσας 2, Αποστολίδης, Καρφάκης 4, Σκαλτσάς 11.

ΜΑΚΑΡΟΣ (Παπούλιας): Τσιγουρής, Γρίβας, Οικονόμου 5, Λούπουλ 5, Αμπλάς 12, Βουρνούς, Χατζηστάμου 15 (2), Τσικνής, Κρικέλας, Φουσέκης, Γιαννακόπουλος 18, Νασάκης 13.