Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (17η-εξ αναβολής)

Με τον εξ αναβολής αγώνα Μάκαρου-Τελεθριακού που έγινε σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό της Άμφισσας ολοκληρώθηκαν όλες οι εκκρεμότητες στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ και πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στην 18η αγωνιστική που θα γίνει το ερχόμενο Σάββατο και η οποία συμπεριλαμβάνει πολλές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Αναλυτικά, η βαθμολογία και οι σκόρερς μετά το σημερινό εξ αναβολής αγώνα:

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 81-70

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18/2)

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

ΜΩΛΟΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ Ν Η Υ-Κ
1. ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 17 34 17 0 1383-1033
2. ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 17 31 14 3 1242-1048
3. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 17 29 12 5 1211-1002
4. ΜΑΛΕΣΙΝΑ 17 28 11 6 1163-1063
5. Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 17 28 11 6 1143-1131
6. ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 17 26 9 8 1106-1003
7. ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 17 26 9 8 1216-1190
8. ΜΑΚΑΡΟΣ 17 25 8 9 1110-1112
9. Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 17 23 6 11 1045-1096
10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 17 20 3 14 1005-1183
11. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ 17 18 1 16 998-1291
12. ΜΩΛΟΣ 17 18 1 16 923-1393

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Συριστρατίδης (Μαλεσίνα) 376

2.  Δάρρας (Προοδευτική) 357

3.  Λαζαρίδης (Παναγίτσα) 311

4.  Γκόλιας (Άρης Θήβας) 309

5. Γρηγοράκης (Ερμής Σχηματαρίου) 292

6. Νασάκης (Μάκαρος) 287

7.  Χαρατσής (ΑΓΕΧ) 273

8. Χατζηστάμου (Μάκαρος) 270

9.  Κατσούλας (Γ.Σ.Αυλίδας) 267

10. Γεωργαντάς (Γ.Σ.Ιτέας) 261

11. Ιωακείμ (Τελεθριακός) 251

12. Κατσαγάνης (Μαλεσίνα) 241

13. Μητρόπουλος (Τελεθριακός) 233

14. Τριανταφύλλου (Τελεθριακός) 224

15. Φωτητζόγλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 220

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Πράππας (Γ.Σ.Ιτέας) 40

2.  Τερματζίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 40

3.  Συριστρατίδης (Μαλεσίνα) 36

4.  Μητρόπουλος (Τελεθριακός) 36

5.  Ιωακείμ (Τελεθριακός) 33

6.  Ξετρίχης (Ερμής Σχηματαρίου) 33

7. Αγγελόπουλος (Γ.Σ.Ιτέας) 32

8. Σιότροπος (Μώλος) 31

9.  Χαρατσής (ΑΓΕΧ) 29

10. Κουτσογιάννης (Παναγίτσα) 27

11. Γκόλιας (Άρης Θήβας) 26

12. Γάτος (Μαλεσίνα) 26

13. Λαζαρίδης (Παναγίτσα) 25

14. Κανακάρης (Μαλεσίνα) 24

15. Κώνστας (Ερμής Σχηματαρίου) 24

Σχετικά άρθρα

Εκλογές Ομοσπονδιών: Ο τρόπος διεξαγωγής τους με την ψηφιακή κάλπη ”Ζευς”

pannikolaou

Μέχρι 26/2 οι δηλώσεις συμμετοχής αντιπροσώπων των σωματείων για τις εκλογές της ΕΟΚ

pannikolaou

Μπορούν να κάνουν την επανεκκίνηση οι Β’, Γ’ Εθνική και τα τοπικά πρωταθλήματα; Waverpoll

pannikolaou