Uncategorized Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς

Ο Άρης νίκησε στο ντέρμπι της αγωνιστικής την Παναγίτσα με 68-62 πετυχαίνοντας τη νίκη της 18ης ημέρας και φτάνοντας το σερί του στο 7/7 από το ξεκίνημα του β’ γύρου!

Η ομάδα του Χρήστου διανύει περίοδο μεγάλης φόρμας και με πολύ καλή άμυνα έφτασε σήμερα στην εκτός έδρας νίκη καλύπτοντας και τη διαφορά του πρώτου γύρου.

Ο Ερμής Σχηματαρίου πρόσφερε σκορ και θέαμα σήμερα, φτάνοντας στο 117-71 επί της Προοδευτικής σπάζονξτας τα κοντέρ και φτάνοντας αισίως στο 18/18!

Η Ιτέα δυσκολεύτηκε για να φτάσει στη νίκη απέναντι στον Τελεθριακό επικρατώντας με 83-81 μετά από ένα καθοριστικό τρίποντο προς το τέλος του Μπαντελά, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για τις 2 τεχνικές ποινές που δέχθηκαν στο τέλος.

Ο Μάκαρος πήρε σπουδαίο διπλό στη Λιβαδειά κερδίζοντας τον Απόλλωνα με 53-66, η Αυλίδα νίκησε μέσα στο Μώλο την τοπική ομάδα με 68-60 ενώ η Μαλεσίνα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα επικράτησε της ΑΓΕΧ με 77-61.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 62-68

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 83-81

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 117-71

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 77-61

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 53-66

ΜΩΛΟΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 60-68

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/3)

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΜΩΛΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α” ΕΣΚΑΣΕ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ Ν Η Υ-Κ
1. ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 18 36 18 0 1500-1104
2. ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 18 32 14 4 1304-1116
3. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 18 31 13 5 1279-1064
4. ΜΑΛΕΣΙΝΑ 18 30 12 6 1240-1124
5. Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 18 30 12 6 1226-1212
6. ΜΑΚΑΡΟΣ 18 27 9 9 1176-1165
7. ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 18 27 9 9 1167-1080
8. ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 18 27 9 9 1297-1273
9. Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 18 25 7 11 1113-1156
10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 18 21 3 15 1058-1249
11. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ 18 19 1 17 1069-1408
12. ΜΩΛΟΣ 18 19 1 17 983-1461

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Συριστρατίδης (Μαλεσίνα) 406

2.  Δάρρας (Προοδευτική) 383

3.  Λαζαρίδης (Παναγίτσα) 333

4.  Γκόλιας (Άρης Θήβας) 320

5. Γρηγοράκης (Ερμής Σχηματαρίου) 312

6. Νασάκης (Μάκαρος) 300

7.  Κατσούλας (Γ.Σ.Αυλίδας) 291

8. Χαρατσής (ΑΓΕΧ) 290

9.  Χατζηστάμου (Μάκαρος) 285

10. Γεωργαντάς (Γ.Σ.Ιτέας) 281

11. Ιωακείμ (Τελεθριακός) 278

12. Κατσαγάνης (Μαλεσίνα) 258

13. Μητρόπουλος (Τελεθριακός) 244

14. Φωτητζόγλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 235

15. Τριανταφύλλου (Τελεθριακός) 233

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Τερματζίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 42

2.  Πράππας (Γ.Σ.Ιτέας) 40

3.  Συριστρατίδης (Μαλεσίνα) 38

4.  Μητρόπουλος (Τελεθριακός) 38

5.  Ιωακείμ (Τελεθριακός) 36

6. Σιότροπος (Μώλος) 35

7. Αγγελόπουλος (Γ.Σ.Ιτέας) 34

8. Ξετρίχης (Ερμής Σχηματαρίου) 33

9.  Χαρατσής (ΑΓΕΧ) 31

10. Κώνστας (Ερμής Σχηματαρίου) 31

11. Κουτσογιάννης (Παναγίτσα) 30

12. Λαζαρίδης (Παναγίτσα) 28

13. Γκόλιας (Άρης Θήβας) 28

14. Κανακάρης (Μαλεσίνα) 27

15. Γάτος (Μαλεσίνα) 27

 

 

Σχετικά άρθρα

Επιτέλους ξεκινάμε! Στις 10 & 17 Μαΐου η επανεκκίνηση σε αγωνιστικά τμήματα και ακαδημίες!

pannikolaou

Εν αναμονή της απόφασης: Εισήγηση λοιμωξιολόγων για έναρξη ακαδημιών στις 17/5!

pannikolaou

Εισήγηση για έναρξη προπονήσεων στις 10 Μαΐου! (video)

pannikolaou