Β΄ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΚΥΝΟΣ 59-77

Β΄ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πέρασε και από τη Λιβαδειά!

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΚΥΝΟΣ 59-77

Σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας στο β’ όμιλο, ο Κύνος πέρασε και μέσα από τη Λιβαδειά κερδίζοντας τον Κένταυρο με 59-77, με την ομάδα του Καστάνα να κάνει ένα ακόμα βήμα για να κόψει πρώτη το νήμα στον όμιλό της!

Ο Κύνος είχε ένα μικρό προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο (32-37), με τη γ’ περίοδο να παίζει ξεκάθαρο ρόλο για την  εξέλιξη του αγώνα.

Ο Κύνος σε αυτό το διάστημα ήταν εντυπωσιακός, έπαιξε σούπερ άμυνα, βρήκε λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε με 37-58.

Στο δ’ 10λεπτο ο Κένταυρος μείωσε μέχρι τους 9 χωρίς όμως ανάλογη συνέχεια. Προς το τέλος της αναμέτρησης, οι προπονητές και των δύο ομάδων έδωσαν χρόνο συμμετοχής στους πιτσιρικάδες που άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις.

Διαιτητές: Ζάχος-Σαμαράς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 18-21, 5-21, 22-19.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Τριπηλόπουλος): Σανιδάς Α. 12 (1), Ιωάννου 5 (1), Δούκας 2, Κατσαλίγκος 9, Τσιφής 22 (1), Τσιφρικάς 9, Τασιούδης, Κόλλιας, Αντωνάκος, Δαλκάς.

ΚΥΝΟΣ (Καστάνας): Καστάνας 23 (1), Δούρος 11, Γεωργίου 4, Τσαρούχας 12 (2), Κατσομήτρος 5, Φαρφάλας 22 (5), Μαζιώτης, Λάμπρου, Κατσιάνος.