Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 66-68

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Διπλό με την υπογραφή του Ρουμελιώτη!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 66-68

Μεγάλο διπλό για τον Τελεθριακό σήμερα το μεσημέρι στη Λιβαδειά, με την ομάδα του Δαδίτσιου που…ειδικεύεται στις εκτός έδρας νίκες, να επικρατεί του Απόλλωνα με 68-66!

Ένα ματς για γερά νεύρα, με πολλές εναλλαγές στο σκορ αλλά και στα συναισθήματα και με ένα μεγάλο τρίποντο του Θοδωρή Ρουμελιώτη από τα 8μ. που έδωσε το πάνω χέρι στην ομάδα της Ιστιαίας με 63-67 λίγο πριν το φινάλε.

Ο Απόλλωνας ξεκίνησε καλύτερα το ματς και προηγήθηκε με 19-14 στην α’ περίοδο αλλά ο Τελεθριακός αντέδρασε και με λύσεις στην επίθεση έκλεισε το ημίχρονο μπροστά με 32-36.

Στη συνέχεια το ματς πήγαινε στον πόντο και όλα όπως ήταν φυσιολογικό κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Ο Θοδωρής Ρουμελιώτης με τρίποντο έδωσε αέρα 4 πόντων στην ομάδα του (63-67) για να απαντήσει με το ίδιο νόμισμα ο Σταγκίδης μειώνοντας σε 66-67.

Ο Τριανταφύλλου με 1/2 βολές στα 7′ δευτερόλεπτα πριν τη λήξη έκανε το 66-68 για τον Τελεθριακό και στην τελευταία επίθεση των γηπεδούχων ο Παππάς αστόχησε σε τρίποντο για να παραμείνει το 66-68 ως το τελικό σκορ της αναμέτρησης!

Διαιτητές: Χουγιάζος-Χαϊνά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 32-36, 50-51, 66-68.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Γιαμάς, Κοτσαδάμ, Ζάμπας 7 (1), Τερματζίδης 11 (3), Κουβάρας 12 (2), Αποστολίδης 2, Σταγκίδης 3 (1), Παππάς 5, Γίτσας 2, Αλεξόπουλος 3 (1), Καρφάκης 11, Σκαλτσάς 10.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Δαδίτσιος): Μέτα 7, Ρουμελιώτης Θοδ. 12 (2), Μητρόπουλος 7 (1), Παπαθανασίου, Ιωακείμ 11 (1), Αφερείμ, Ζούτσος, Κουμπές 12 (2), Δήμου, Φακίτσας 2, Τριανταφύλλου 17.