Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 72-61

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανάσα παραμονής!

ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΟΙΝΟΦΥΤΑ 72-61

Σε ένα αγώνα που είχε το χαρακτήρα τελικού, το Ληλάντιο με πολύ καλή εμφάνιση πήρε τη νίκη με 72-61 για να πάρει ανάσα παραμονής απέναντι στα Οινόφυτα που με τη σειρά τους βρίσκονται πλέον σε δύσκολη θέση.

Μετά από δύο αγώνες που έφτασε μια ανάσα από τη  νίκη σήμερα ήταν η…τρίτη και η φαρμακερή με το Ληλάντιο να φτάνει στην επιτυχία διπλής σημασίας, καθώς όχι μόνο κέρδισε αλλά κάλυψε και τη διαφορά του πρώτου γύρου (-5).

Οι γηπεδούχοι έπιασαν πολύ καλή απόδοση, προηγήθηκαν στο ημίχρονο 40-25 ενώ στη γ’ περίοδο η διαφορά έφτασε ακόμα και στο +25!

Στην τελευταία περίοδο τα Οινόφυτα απλά κατάφεραν να ροκανίσουν κάπως τη διαφορά μειώνοντας στο τελικό 72-61.

Από το Ληλάντιο ξεχώρισαν οι Γεροντίτης, Αναγνώστου, Χοροζίδης, Γιάνναλος και Αργυρίου.

Από τα Οινόφυτα την καλύτερη απόδοση είχαν οι Βεζυρτζόγλου, Κεραμάρης, Τριχάς και Αργυρός.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-10, 18-15, 13-7, 19-29.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Σαράπης): Μαγκλάρας, Γιάνναλος 4, Γκιζιώτης, Αναγνώστου 18, Μπρούζος, Λούκας 4, Γεροντίτης 18 (2), Σαρδελής 2, Σφύρλας, Χοροζίδης 12, Αργυρίου 6 (2), Παπάζογλου 8.

ΟΙΝΟΦΥΤΑ (Παπαϊωάννου): Κοντογιάννης 1, Κασάϊ, Λάμπρου, Τσαπάρας, Αντωνίου, Αργυρός 10, Βεζυρτζόγλου 19 (2), Σκλιάς 6, Τριχάς 10, Παππάς, Κεραμάρης 10, Σκλιάς Στ. 5.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.