Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 65-52

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Σε σούπερ κατάσταση!

ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 65-51

Μια ακόμα νίκη για τα Εκπ.Μπούκαλη, αυτή τη φορά απέναντι στον Οπούντιο Μαρτίνου με 65-51, με τους παίκτες του Στεργίου να δείχνουν ικανοί να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι που με αυτή τη νίκη εδραιώθηκαν στην 3η θέση της βαθμολογίας, ξεκίνησαν καλά το ματς προηγήθηκαν με 20-12 με τον Οπούντιο να καταφέρνει να ισορροπήσει στη συνέχεια (39-34).

Η διαφορά έγινε στην τρίτη περίοδο, όταν οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να βρουν διαδρόμους προς το καλάθι των Μπούκαλη με την τρίτη περίοδο να τελειώνει με 51-37.

Στο υπόλοιπο διάστημα τα Εκπ.Μπούκαλη διατήρησαν το προβάδισμα φτάνοντας δίκαια στη νίκη με 65-51.

Διαιτητές: Γερονικολός-Καραμπιτσάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-12, 19-22, 12-3, 14-14.

ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Φούρλας 14, Μπαλατσούκας 8 (2), Τοπάλης, Γρανιτσιώτης 4, Παπαγεωργίου Βασ., Σπυριδάκης 16, Νικολάου 14 (1), Τζελέπης 4, Αντωνόπουλος 2, Λάππας 3.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάτος): Παπαγεωργίου 2, Παπαγιάννης 4, Λυβέρας, Καλιάτσος 5 (1), Βισβίκης 3 (1), Τσακανίκας 11 (1), Σέττος, Σωτηρίου 3, Δημάκης 6 (2), Μαλέρδος, Θεοδώρου 17.