Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς

Η τελευταία αγωνιστική έκρινε αρκετά όσο αφορά την ουρά της βαθμολογίας, εκεί που η Ερέτρια δεν απέφυγε την 7η θέση κάτι που σημαίνει πως θα δώσει μπαράζ παραμονής με τον Κένταυρο Λιβαδειάς, που όμως στην ουσία δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα καθώς από τη Γ’ Εθνική δεν φαίνεται πως μπορεί να πέσει ομάδα από την Ένωση, οπότε περισσότερο ως αγώνας κατάταξης θα θεωρηθεί αυτός που θα γίνει.

Ο Απόλλωνας Χαλκίδας έκλεισε νικηφόρα τη σεζόν κερδίζοντας εκτός έδρας τα Οινόφυτα με 62-55, που με τη σειρά τους αποχαιρέτησαν τη Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Το Ληλάντιο με τη νίκη επί του Αστέρα Αλιβερίου με 65-60 παρέμεινε στην κατηγορία κάνοντας τη μεγάλη ανατροπή τις τελευταίες αγωνιστικές.

Η Ερέτρια κέρδισε την Αρτάκη με 49-45 σε μια νίκη χωρίς ουσιαστικό αντίκρυσμα ενώ τέλος, ο Αίαντας Αυλίδας προστάτεψε το +22 του πρώτου αγώνα με την Κύμη και χάνοντας μόλις με 4 πόντους εξασφάλισε το 2ο εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΛΗΛΑΝΤΙΟ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ  65-60

ΕΡΕΤΡΙΑ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 49-45

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 55-51

ΟΙΝΟΦΥΤΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 55-62

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στα play-off ανόδου πέρασαν οι ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

Σε μπαράζ παραμονής θα παίξει η ΕΡΕΤΡΙΑ

Σε αγώνες κατάταξης οι ομάδες Α.Ο.ΚΥΜΗΣ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ & ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

Υποβιβάστηκαν τα ΟΙΝΟΦΥΤΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β” ΕΣΚΑΣΕ Α” ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 14 26 12-2 939-759
2. ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 14 24 10-4 916-848
3. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 14 24 10-4 814-794
4. ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 14 22 8-6 817-813
5.  ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14 20 6-8 850-842
6. ΛΗΛΑΝΤΙΟ 14 19 5-9 823-905
7. ΕΡΕΤΡΙΑ 14 18 4-10 731-771
8. ΟΙΝΟΦΥΤΑ 14 15 1-13 754-902

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Τσιώλης (Αίαντας Αυλίδας) 250

2.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 241

3.  Κικίδης (Α.Ο.Κύμης) 214

4.  Βεζυρτζόγλου (Οινόφυτα) 200

5.  Ρήγας (Ερέτρια) 198

6. Μαλισιόβας (Αίαντας Αυλίδας) 197

7. Καψούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 196

8. Χοροζίδης (Ληλάντιο) 191

9. Μάστορης (Αστ.Αλιβερίου) 190

10. Αναγνώστου  (Ληλάντιο) 187

11. Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 176

12. Καραγιάννης Ι. (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 164

13. Τζάνος (Απόλλων Χαλκίδας) 158

14. Τσιαχτάνης (Α.Ο.Κύμης) 150

15. Κοκκάλας (Ερέτρια) 135

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 37

2. Μπαλτάς (Αίαντας Αυλίδας) 28

3.  Ρήγας (Ερέτρια) 27

4.  Αποστόλου (Αστ.Αλιβερίου) 25

5.  Κικίδης (Α.Ο.Κύμης) 24

6.  Βεζυρτζόγλου (Οινόφυτα) 22

7. Σταύρου (Α.Ο.Κύμης) 22

8.  Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 22

9. Μάστορης Θ. (Αστ.Αλιβερίου) 22

10. Τσακάλης (Ερέτρια) 19

11. Τζάνος (Απόλλων Χαλκίδας) 18

12. Στεφανίδης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 14

Σχετικά άρθρα

Πρώτη μεταγραφή για Γ.Σ. Αυλίδας! Απέκτησε τον Ιωσήφ Μπεληγιάννη!

pannikolaou

Στο προπονητικό τιμ της ΑΓΕ Χαλκίδας ο Θανάσης Λασπάς!

pannikolaou

Στις 28 Αυγούστου τα Stereabasket Awards!

pannikolaou