Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς

Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και πλέον κάποιες ομάδες θα προετοιμαστούν για τα μπαράζ ενώ κάποιες άλλες θα πάνε σε διακοπές!

Ο Κύνος μπορεί να γνώρισε την ήττα από τον Οπούντιο αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να κόψει πρώτος το νήμα κατακτώντας το ένα από τα δύο εισιτήρια για τα μπαράζ ανόδου στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Μαζί του και ο Άρης Αμφίκλειας, που νίκησε σήμερα τα Φάλαρα με 78-62 και πήρε το 2ο εισιτήριο για τα play-off.

Ο Κένταυρος Λιβαδειάς γνώρισε την ήττα από τα Εκπ.Μπούκαλη και θα δώσει μπαράζ παραμονής, ενώ σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά αγώνα ο Σύλλας νίκησε το Σχηματάρι τον Πρωτέα με 73-56.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΦΑΛΑΡΑ 78-62

ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 87-57

ΚΥΝΟΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 56-65

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΣΥΛΛΑΣ 56-73

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Στα play-off ανόδου θα παίξουν οι ΚΥΝΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

Σε αγώνες κατάταξης θα παίξουν ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ & ΣΥΛΛΑΣ

Σε μπαράζ παραμονής θα αγωνιστεί ο ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Υποβιβάστηκαν τα ΦΑΛΑΡΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β” ΕΣΚΑΣΕ Β” ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1.  ΚΥΝΟΣ 14 25 11-3 1003-897
2. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 14 23 9-5 944-826
3. ΕΚΠ.ΜΠΟΥΚΑΛΗ 14 22 8-6 940-841
4. ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ 14 22 8-6 929-862
5. ΣΥΛΛΑΣ 14 22 8-6 828-833
6. ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 14 20 6-8 840-881
7. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 14 18 4-10 861-1023
8. ΦΑΛΑΡΑ 14 16 2-12 687-867

ΣΚΟΡΕΡΣ

1.  Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 358

2.  Καστάνας (Κύνος) 349

3.  Θεοδώρου (Οπούντιος) 297

4.  Φαρφάλας (Κύνος) 201

5.  Παπαδάκης (Άρης Αμφίκλειας) 191

6.  Τσακανίκας (Οπούντιος) 190

7. Παναγιωτόπουλος (Σύλλας) 184

8.  Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 183

9.  Σπυριδάκης (Εκπ.Μπούκαλη) 174

10. Νικολάου (Εκπ.Μπούκαλη) 173

11. Τσιφής (Κένταυρος Λιβ.) 168

12. Κατσαλίγκος  (Κένταυρος Λιβαδειάς) 148

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 59

2.  Φαρφάλας (Κύνος) 40

3.  Καστάνας (Κύνος) 35

4. Νικολάου (Εκπ.Μπούκαλη ) 27

5.  Πολίτης (Σύλλας) 23

6.  Τσαρούχας (Κύνος ) 20

7.  Μπαλατσούκας (Εκπ.Μπούκαλη) 20

8.  Φούρλας (Εκπ.Μπούκαλη) 18

9.  Παπαδάκης (Άρης Αμφίκλειας) 18

10. Βούζης (Σύλλας) 17

11. Παναγιωτόπουλος (Σύλλας) 16

12. Τσακανίκας (Οπούντιος) 15

Σχετικά άρθρα

Η προκήρυξη της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τη σεζόν 2021-22

pannikolaou

Ο Δημήτρης Ντούμας υποψήφιος στις εκλογές της Ε.Ο.Κ. με τον Παν. Φασούλα!

pannikolaou

Καλά Χριστούγεννα με υγεία & ευτυχία!

pannikolaou