Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Στην παράταση ο Λοκρός 95-88 τον Κάδμο!

Στο μεγάλο ντέρμπι της Γ’ Εθνικής και συνάμα με τοπικό ενδιαφέρον, ο Λοκρός μετά από παράταση νίκησε με 95-88 τον Κάδμο σε ένα σούπερ ματς, με εξαιρετικό θέαμα αλλά και σασπένς!

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία στην κανονική διάρκεια να πάρουν το ματς, αλλά ο Παπαηλίου αστόχησε σε τρίποντο με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με 85-85 και το ντέρμπι να πάει στην παράταση!

Εκεί, ο Λοκρός με δύο τρίποντα από τους Ρουμελιώτη και Αγγ.Μάτο πήρε μια μικρή αλλά σημαντική διαφορά στο σκορ για να κατακτήσει τελικά το ροζ φύλλο αγώνος με 95-88, κερδίζοντας για 2η φορά φέτος την ομάδα της Θήβας!

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-26, 46-45, 68-63, 75-75, 95-88
Διαιτητές: Τσάτση- Σκαλτσής
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρανικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 8 (1), Ρουμελιώτης 28 (4), Κοσμετάτος 8 (2), Ντέντα 11, Παπαηλιού, Μπόλματης 6 (2), Μάτος Αν. 8, Μάτος Αγγ. 26 (6), Θώδος, Σοροπάνης.
ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σκεμπές, Πανταζής 12 (1), Παπαδάκης, Γκρινιάρης 19 (1), Χαρατσής 10, Τσαπρούνης 18 (6), Σπηλιόπουλος 8 (1), Τσιριμώκος 11 (3), Μπένος 10.