αρχική Uncategorized Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAY-OFF): Βαθμολογία & σκόρερς

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAY-OFF): Βαθμολογία & σκόρερς

169
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Την άνοδο για την Α’ κατηγορία εξασφάλισε και μαθηματικά σήμερα ο Αίαντας Αυλίδας κερδίζοντας μέσα στις Λιβανάτες τον Κύνο με 84-65 και μαζί με τον Άρη Αμφίκλειας και τον Απόλλωνα Χαλκίδας πήραν το εισιτήριο για την Α΄ΕΣΚΑΣΕ!

Στον άλλο αγώνα της 5ης αγωνιστικής ο Άρης Αμφίκλειας νίκησε τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 70-59 ισοφαρίζοντας τη διαφορά και το σκορ του πρώτου αγώνα!

Η κατάσταση όμως για τον τίτλο του πρωταθλητή είναι μπερδεμένη και όλα θα ξεκαθαρίσουν την τελευταία αγωνιστική καθώς μετά τα σημερινά αποτελέσματα δεν αποκλείεται ακόμα και η τριπλή ισοβαθμία!

Ο Άρης Αμφίκλειας με νίκη μέσα στην Αυλίδα την τελευταία αγωνιστική είναι σίγουρος πρώτος.

Ο Απόλλωνας για να πάρει εκείνος το πρωτάθλημα θέλει νίκη του Αίαντα επί του Άρη με 1-31 πόντους!

Ο Αίαντας από την πλευρά του, για να κατακτήσει την κούπα θα πρέπει να κερδίσει τον Άρη Αμφίκλειας με 32 πόντους διαφορά!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΥΝΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 65-84

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 70-59

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7/5)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΚΥΝΟΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β” ΕΣΚΑΣΕ (PLAY-OFF)

A/A ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν Η Υ-Κ
1. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 5 9 4 1 349-319
2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 5 8 3 2 332-318
3. ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 5 8 3 2 331-316
4. ΚΥΝΟΣ 5 5 0 5 300-359

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

1. Καστάνας (Κύνος) 126

2. Καψούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 100

3. Παπαδάκης (Άρης Αμφίκλειας) 96

4. Τσιώλης (Αίαντας Αυλίδας) 95

5. Μαλισιόβας (Αίαντας Αυλίδας) 94

6. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 84

7. Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 78

8. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 57

9. Τσώκος (Απόλλων Χαλκίδας) 47

10. Κατσομήτρος (Κύνος) 42

11. Μήλιος (Απόλλων Χαλκίδας) 34

12. Μπαλτάς (Αιάντας Αυλίδας) 33

 

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

1.  Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 11

2.  Παπαδάκης (Άρης Αμφίκλειας) 10

3.  Καστάνας (Κύνος) 8

4. Μπαλτάς (Αίαντας Αυλίδας) 8

5. Τσαρούχας (Κύνος) 5

6. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 5

7. Κόκορης (Αίαντας Αυλίδας) 4

8. Καψούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 4

9. Τζάνος (Απόλλων Χαλκίδας) 4

10. Φαρφάλας (Κύνος) 2

11. Πολίτης (Αίαντας Αυλίδας) 2

12. Νικόλοβ (Άρης Αμφίκλειας) 2