Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Α΄ΟΜΙΛΟΣ): ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 73-60

Οι Ακαδημίες Χαλκίδας νίκησαν με 73-60 τον ΓΑΣ Βασιλικού φτάνοντας τις 2 νίκες στη β’ φάση του πρωταθλήματος και πλέον η ομάδα του Γυφτονικολού μπαίνει για τα καλά στη διεκδίκηση της ανόδου.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα προηγήθηκαν με 35-24 στο ημίχρονο, όμως το Βασιλικό με πολύ καλή απόδοση στη γ’ περίοδο επέστρεψε στον αγώνα (47-46).

Στο τελευταίο 10λεπτο οι Ακαδημίες ανέκτησαν και πάλι τα ηνία του αγώνα για να φτάσουν στη νίκη με 73-60.

Διαιτητές: Σοφόπουλος-Χατζής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-11, 35-24, 47-46, 73-60.
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γυφτονικολός): Χροναίος 17, Αποστολόπουλος, Μπαρώτας 21 (4), Μπιλάλης 3 (1), Σταθόπουλος 10 (2), Μπουρμάς, Γιαπλές, Νάτσιος 12, Τάρλας 2, Τσουμάνης 7, Τζάνης 1, Σταθόπουλος Κ.
ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου-Γεωργίου): Κατσαρός 8 (1), Αρτσίτας Νικ. 11 (1), Κούτρας 5, Αγραφιώτης 3 (1), Φεργάδης 11, Εμμανουηλίδης 2, Λύκος 10, Αρτσίτας Φ., Αργύρης 10 (1), Παπαθανασίου.