Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΜΟΥΤΑ 68-62

Εξαιρετική εμφάνιση από την Αναγέννηση Λαμίας στο ντέρμπι της αγωνιστικής και νίκη με 68-62 επί της Μούτα Δομοκού, ένα αποτέλεσμα που δίνει την άνοδο για τη Β’ Κατηγορία από σήμερα το βράδυ στην ομάδα του Κ.Κουμπούρα!

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν σούπερ στο πρώτο ημίχρονο όταν ξέφυγαν ακόμα και με 27 πόντους στο σκορ με το ημίχρονο να τελειώνει με 49-25.

Στη συνέχεια η ομάδα του Δομοκού ανέβασε στροφές για να μειώσει τελικά σε 68-62 εκμεταλλευόμενη την χαλαρότητα των γηπεδούχων και την πολύ καλή μέρα του Κωνσταντίνου (27 πόντοι).

Διαιτητές: Χριστοδούλου-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-17, 49-25, 57-34, 68-62.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Λύκος 3, Καραχάλιος, Αντωνόπουλος 9 (2), Κουμπούρας 9 (1), Λασπιάς 9 (1), Λάμπας 3 (1), Διαμαντής 8 (2), Παπαλέξης 2, Πουλής, Τσακωνίτης 13 (1), Γκιρίτσης 12 (1), Λαδάς.

ΜΟΥΤΑ ΔΟΜΟΚΟΥ (Ρήγας): Καραγιώτας, Πολύμερος 12 (1), Ρούσσης, Κόκκινος, Καργιώτης 13, Κωνσταντίνου 27 (2), Σκουφίτσας, Πανταζής, Μπέλλης 10.