Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 61-59

Μεγάλη νίκη για την Κάρυστο στο πρώτο της ματς στα μπαράζ της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ, με την ομάδα του Μπούχερτ να κερδίζει τις Κονίστρες με 61-59.

Αμφίρροπος ο αγώνας, κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την Κάρυστο να ξεκινάει ιδανικά στα play-off.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 32-25 με τις Κονίστρες να μαζεύουν τη διαφορά στη γ’ περίοδο και με κορυφαίο τον Βασ. Σιδεράκη να προσπερνούν στο σκορ με 42-43.

Στο τελευταίο 10λεπτο η Κάρυστος με τον Πορφυριάδη αλλά και τον πιτσιρικά Κ.Καρύκα που πέτυχε 2 σημαντικά τρίποντα, πήρε εκ νέου το προβάδισμα το οποίο και διατήρησε μέχρι το φινάλε για να πάρει τελικά μια μεγάλη νίκη με 61-59.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-11, 16-14, 10-18, 19-16.

ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Μπούχερτ): Δρόσος 5 (1), Μπούχερτ 14 (1), Καρύκας Κ. 6 (2), Πορφυριάδης 22 (1), Σέρελης 5 (1), Καρύκας Ι. 9, Γεωργούσης, Καραμπουρνιώτης.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Λασπάς): Καρλής 11, Μιχόπουλος 8, Περήφανος, Δημάς, Εμμανουηλίδης, Κυριακάκης, Δημάς Κ. 7, Βάχλας 2, Αποστολίδης 6, Μπασινάς 6, Σιδεράκης 19 (2).