Τέλος! 76-70 η Κύμη και παραμονή στην Α1!

Κλέψιμο του Χίκι και ο Απόλλωνας μειώνει σε 68-65 στο 1:14 πριν το τέλος.

Ο Καντί το 65-58 στο 3:45 για τη λήξη.

Ο Σιγκούνας το 62-52 στο 8:40 πριν τη λήξη.

Ο Κοστόφ στο +11 την Κύμη στο ξεκίνημα της δ’ περιόδου! (60-49).

Εκπληκτική ασίστ του Καντί και κάρφωμα του Όρτον για το 50-41 στο 6:52 πριν το τέλος της γ’ περιόδου.

Ο Όρτον το πρώτο καλάθι του β’ ημιχρόνου (41-38).

Άστοχος ο Όρτον στην τελευταία επίθεση της Κύμης και το 39-38 είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Σταμάτης το 39-38 στα 1:10 πριν το ημίχρονο.

Ο Όρτον το 36-35.

Ο Διαμαντάκος το 32-33 στο 5:33 πριν το ημίχρονο και ο Απόλλωνας για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ!

Τρίποντο από τον Μπάρτ και 32-31.

Με τρίποντο ο Καντί το 26-19 με τον Αυστραλό να έχει μέχρι τώρα 3/4 σουτ έξω από τη γραμμή του τριπόντου.

Ο Καντί με τρίποντο το 21-11.

Ο Χίκι υπό πίεση θα μειώσει σε 18-11 και τάϊμ-άουτ στον αγώνα και ενώ απομένουν 4:52 για την πρώτη περίοδο.

Κλέψιμο και καλάθι από τον Κοστόφ για το 4-0.

Ο Όρτον ανοίγει το σκορ για την Κύμη (2-0).

Αρχική πεντάδα για την Κύμη: Καντί, Τσούπκοβιτς, Κοστόφ, Πάλμπλαντ, Όρτον.

Για τον Απόλλωνα Πάτρας: Μπάρτ, Μπάβσιτς, Καλινόσκι, Ρέϊνς, Χίκι.

Η πιο μεγάλη ώρα του…πολέμου έφτασε, το μεγάλο ντέρμπι της Α1 που έχει χαρακτήρα ‘ο θάνατος σου, η ζωή μου’ βρίσκεται προ των πυλών, με την Κύμη να υποδέχεται τον Απόλλωνα Πάτρας στον…τελικό του πρωταθλήματος!

Περίπου 30′ λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα και ο κόσμος στις εξέδρες είναι περισσότερος από κάθε φορά για τέτοια ώρα, καθώς στο κλειστό Κανήθου βρίσκονται αυτή τη στιγμή περισσότεροι από 600 φίλαθλοι, μεταξύ των οποίων και 200 περίπου φίλαθλοι του Απόλλωνα Πάτρας!

Μείνετε μαζί μας για τη live μετάδοση αυτού του σπουδαίου αγώνα που θα κρίνει μια κατηγορία για τους δύο αντιπάλους.