FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς

Το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ για την περίοδο 2017-18 είναι γεγονός με τα ματς της 1ης αγωνιστικής να διεξάγονται σήμερα σε όλη την περιφέρεια.

Μια 1η αγωνιστική που είχε μεγάλο ενδιαφέρον, μεγαλύτερο του αναμενόμενου, με τα 4 από τα 6 ματς να κρίνονται στις λεπτομέρειες, με μάξιμουμ διαφοράς τους 5 πόντους.

Ο Άρης πέρασε πιο δύσκολα απ’ ότι θα περίμενε κανείς από την Αυλίδα κερδίζοντας τον Αίαντα με 68-63.

Η έκπληξη της αγωνιστικής πάντως, παραλίγο να γίνει στην Ιτέα, εκεί που η τοπική ομάδα κατάφερε στο τέλος να κάνει την ανατροπή και να κερδίσει τον μαχητικό και νεοφώτιστο Απόλλωνα με 59-58.

Ο Άρης Αμφίκλειας νίκησε στην παράταση στην Αιδηψό τον Σύλλα με 71-70 σε μια επανάληψη της περσινής πρεμιέρας αλλά με διαφορετικό αποτέλεσμα, ενώ ο Τελεθριακός πέρασε από τη Λιβαδειά κερδίζοντας τον Απόλλωνα με 61-56.

Στα δύο ματς που κρίθηκαν εύκολα, η Μαλεσίνα νίκησε στην έδρα της τον Γ.Σ.Αυλίδας με 92-67 και ο Μάκαρος στη Χαλκίδα την ΑΓΕΧ με 74-56.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 56-74

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 63-68

ΣΥΛΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 70-71

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 59-58

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 56-61

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 92-67

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/10)

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Ν Η Υ-Κ
1 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 1 2 1 0 92-67
2 ΜΑΚΑΡΟΣ 1 2 1 0 74-56
3 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 1 2 1 0 68-63
4 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 1 2 1 0 61-56
5 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 1 2 1 0 71-70
6 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 1 2 1 0 59-58
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 1 0 1 58-59
8 ΣΥΛΛΑΣ 1 1 0 1 70-71
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 1 1 0 1 56-61
10 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 1 1 0 1 63-68
11 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 1 0 1 56-74
12 Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 1 1 0 1 67-92

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρατσής Α. (Μαλεσίνα) 26
  2. Νασάκης (Μάκαρος) 21
  3. Γκόλιας (Άρης Θήβας) 20
  4. Λούπουλ (Μάκαρος) 20
  5. Συριστατίδης (Μαλεσίνα) 20
  6. Βέλλιος (Απόλλων Λιβαδειάς) 19
  7. Χαρατσής Ι. (Μαλεσίνα) 19
  8. Φώτου (Σύλλας) 18
  9. Κατσαγάνης (Μαλεσίνα) 18
  10. Χοτζαλάρι (Τελεθριακός) 17
  11. Παγώνης (Γ.Σ.Ιτέας) 17
  12. Κατσούλας (Γ.Σ.Αυλίδας) 15
  13. Παπαδάκης (Άρης Αμφίκλειας) 15
  14. Νικόλοβ (Άρης Αμφίκλειας) 14
  15. Μπεληγιάννης (Αίαντας Αυλίδας) 14

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φώτου (Σύλλας) 3
  2. Νικόλοβ (Άρης Αμφίκλειας) 3
  3. Χοτζαλάρι (Τελεθριακός) 3
  4. Γκόλιας (Άρης Θήβας) 3
  5. Λεοντίου (Μάκαρος) 3
  6. Παγώνης (Γ.Σ.Ιτέας) 3
  7. Πολίτης (Σύλλας) 2
  8. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 2
  9. Βέλλιος (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  10. Σπύρου (Αίαντας Αυλίδας) 2
  11. Παστήρας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  12. Χαρατσής Α. (Μαλεσίνα) 2
  13. Συριστατίδης (Μαλεσίνα) 2
  14. Παπαδήμας (Γ.Σ.Ιτέας) 2
  15. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 2
    –   Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 2

 

Σχετικά άρθρα

Πρωτάθλημα Εφηβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική-20/9)

pannikolaou

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική 19-20/9)

pannikolaou

Φιλικό: Αλίαρτος-Άρης Αμφίκλειας 53-65

pannikolaou