Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 53-59

Πρώτη νίκη για τον Γ.Σ.Αυλίδας!

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 53-59

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Γ.Σ.Αυλίδας, που επικράτησε σήμερα το βράδυ στο κλειστό Κανήθου της ΑΓΕ Χαλκίδας με 59-53 σε ένα μέτριο ποιοτικά αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου αλλά ένα 9-0 της ΑΓΕΧ την έβαλε μπροστά στο σκορ με 32-30.

Στη γ’ περίοδο ο Γ.Σ.Αυλίδας ξέφυγε ακόμα και με 12 πόντους, με την ΑΓΕΧ να είναι μαχητική να μην τα παρατάει και να μειώνει τη διαφορά μέχρι και στους 2 πόντους, χωρίς όμως να καταφέρει να κάνει τη μεγάλη ανατροπή.

Διαιτητές: Παντελίδης-Μασλατζίδης Ι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16 ,18-14, 5-19, 16-10.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Προβατάς, Παστήρας 18 (1), Θωμάς 6 (2), Μάμαλης, Μαλακασιώτης 3, Βεζυρτζόγλου 3, Ρίννης, Βελισσαράκος 16 (5), Κικίδης Κ., Κικίδης Νικ. 5 (1), Σαββόπουλος 2.

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ (Βάθης): Σέφκας 8, Αχματιώτης 4, Κατσούλας 7, Σολδάτος 2, Φραγκούλης 8, Κωνσταντόπουλος, Μουντζής, Τσίτσης 14 (2), Βασιλείου 16.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.