Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 66-58

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Καθάρισε ο Γ.Χαρατσής!

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 66-58

Πιο δύσκολα απ’ ότι περίμενε κανείς έφτασε στη νίκη η Μαλεσίνα επικρατώντας του Απόλλωνα Λιβαδειάς με 66-58, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν άκρη στο τέλος στην επίθεση με τον Γιάννη Χαρατσή που από το πρώτο ημίχρονο έπαιζε με ράμματα καθότι τραυματίας!

Μια νίκη για τους γηπεδούχους που ήρθε δύσκολα απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, αντιμετωπίζοντας εκτός των άλλων και τις απουσίες των τραυματιών Συριστατίδη και Αντ.Χαρατσή, αλλά και του Κατσαγάνη στο τελευταίο 10λεπτο που αποβλήθηκε με 5 φάουλ!

Η Μαλεσίνα μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με 24-14, αλλά ο Απόλλωνας δεν τον παράτησε τον αγώνα μειώνοντας στο τέλος του ημιχρόνου σε 37-30.

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα στη συνέχεια, αλλά ο Απόλλωνας δεν είχε πει την τελευταία του λέξη μειώνοντας στο 1:25 πριν το τέλος σε 57-56!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Χαρατσή που έκανε ηρωϊκή εμφάνιση τελειώνοντας το ματς με 30 (3) πόντους, η Μαλεσίνα πήρε τελικά τη νίκη με 66-58, πετυχαίνοντας ένα επιμέρους σκορ 11-2 στα τελευταία καθοριστικά δευτερόλεπτα!

Διαιτητές: Χαϊνά-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-14, 13-16, 18-17, 11-11.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Θάνος): Ξετρίχης 12 (3), Χαρατσής Ι. 30 (3), Θεοφανόπουλος 3 (1), Τούντας 3, Κατσαγάνης 18, Μάκος, Καραμίντζος, Κοτσιομίτας, Ζουμπόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ζητουνιάτης): Λιάντζας 10, Βέλλιος 5, Τερματζίδης 13 (2), Ζάμπας 6 (1), Σφυρής 8 (1), Γιούλας 4, Σκαλτσάς 12, Καλαντζής, Παππάς.