Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΣΥΛΛΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 66-85

Εύκολα στο 3/3!

ΣΥΛΛΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 66-85

Το απόλυτο νικών διατήρησε ο Μάκαρος, προσπερνώντας με ευκολία το εμπόδιο του Σύλλα, κερδίζοντας μέσα στην Αιδηψό με 85-66, με την ομάδα του Παπούλια να ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα.

Στην πρώτη περίοδο ο Μάκαρος προηγήθηκε με 15-35 βάζοντας στέρεες βάσεις για μια ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Το ημίχρονο τελείωσε με 30-47 και με τον Μάκαρο να διατηρεί ένα σταθερό προβάδισμα ασφαλείας και με τους προπονητές να μοιράζουν το χρόνο συμμετοχής των παικτών τους ο αγώνα ολοκληρώθηκε με την ομάδα της Άμφισσας νικήτρια με 66-85.

Ο Πολίτης με 14 πόντους πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων, ενω από τον Μάκαρο πολύ καλός σε ένα ακόμα παιχνίδι φέτος ο Λούπουλ με 23 πόντους.

Διαιτητές: Κάλφα-Μασλατζίδης Ι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:15-35, 15-12, 13-16, 22-22.

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Πολιτης 14 (2), Παπαγεωργίου 2, Νιάρχος 5, Πάλλας 2, Αγαπητός 4, Ανδρίτσος 12, Χράπαλος 9 (3), Χατζής 12, Ματάκιας 6.

ΜΑΚΑΡΟΣ (Παπούλιας): Λεοντίου 5 (1), Κουτσογιάννης 14 (2), Διαμαντής 4, Λούπουλ 23 (1), Τσικνής 3, Φουσέκης 4, Φωτητζόγλου 12, Βουρνους 3 (1), Βιλλιας 2, Νασάκης 15.