Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: ΚΡΟΝΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 79-62

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ

Βελτιωμένη αλλά…

ΚΡΟΝΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 79-62

Η Παναγίτσα ήταν σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με τον αγώνα με τον ΟΦΗ αλλά και πάλι δεν κατάφερε να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα, χάνοντας από τον Κρόνο με 79-62.

Η ομάδα της Χαλκίδας ξεκίνησε καλά το ματς, προηγήθηκε με 18-19 στην α’ περίοδο, αλλά το β’ 10λεπτο ήταν καταστροφικό με τον Κρόνο να πετυχαίνει ένα επιμέρους 27-13 κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά με 45-32.

Η ομάδα του Κώστα Παπαμάρκου κράτησε στη συνέχεια το προβάδισμα φτάνοντας στο τελικό 79-62.

Η Παναγίτσα είχε μειώσει μέχρι και στους 12 πόντους στα 4′ πριν τη λήξη αλλά εκεί δεν μπόρεσε να ροκανίσει και άλλο τη διαφορά καθώς παρότι έβγαλε άμυνες ήταν άστοχη στην επίθεση.

Πρώτος σκόρερ και πάλι ο Σωκρ.Γκιζόγιαννης (19) ενώ για πρώτη φορά αγωνίστηκε με την ομάδα της Χαλκίδας και ο Σβορώνος που αποκτήθηκε πριν από λίγες μέρες.

Διαιτητές: Κιουλάφας-Μπακετέα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 27-13, 22-14, 12-16.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Ζαρεδώνης 16 (1), Στραγανιώτης 7 (1), Νάτσο 2, Ξιούρας 14 (4), Χρονόπουλος 4 (1), Κακαριάς, Κόης 5 (1), Κοσμετάτος 8 (2), Σολομός 23, Μαλτέζος, Πετράκος, Πουρνάρας.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Σκεμπές 6, Καρβούνης, Αδαμόπουλος 2, Θεοδωράκος 17 (3), Κωνσταντίνου 3 (1), Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 19 (1), Χοτζάλι 2, Δρακάκης 5, Σβορώνος 6 (2).