ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 85-70

Νίκη για τον Άρη Θήβας απέναντι στον Ερμή Σχηματαρίου με σκορ 85-70 για το εφηβικό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Άρη ξέσπασε στην τέταρτη περίοδο και πήρε τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι πήραν ένα προβάδισμα 7 πόντων στην πρώτη περίοδο, το οποίο μετά ο Ερμής ανέτρεψε χωρίς να καταφέρει να φτάσει στη νίκη, εξαιτίας του τέταρτου δεκαλέπτου, στο οποίο ο Άρης έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 24-8 και έτσι έφτασε στη νίκη.

Διαιτητές: Μασλατζίδης-Θανάσουλας.

Δεκάλεπτα: 25-18, 17-20, 19-24, 24-8.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Μητρόπουλος): Τζαβίδας, Παπαϊωάννου 5, Μελετίου, Τσοπανέλης 9 (1), Λυμπερίου 18 (1), Τσαραμπάρης 14,  Αστέρης, Καραδόπουλος 22 (6), Πέττας 10, Φέτα, Ακριβάκης, Γδοντάκης 4.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Σολομωνίδης): Τζόλος, Σεπετζή, Κοσμετάτος 12 (2), Ζορμπάνος 4, Χρήστου 8, Μαρίνος, Σιδεράκης 24 (2), Σαράφογλου 5, Σαράφογλου Κ., Πέππας.