Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΜΩΛΟΣ 73-57

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πήρε το ντέρμπι-συνεχίζει αήττητη και πρωτοπόρος!

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΜΩΛΟΣ 73-57

Η Αναγέννηση Λαμίας ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της αγωνιστικής κερδίζοντας τον Μώλο με 73-57 και παραμένοντας έτσι μόνη πρώτη και αήττητη στο βαθμολογικό πίνακα!

Η ομάδα του Κουμπούρα έφτασε εύκολα στην τελική επικράτηση έχοντας και…κάβα μια σημαντική διαφορά 16 πόντων για πιθανές μελλοντικές ισοβαθμίες.

Οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή και προηγήθηκαν με 41-32 στο πρώτο ημίχρονο.

Στη γ’ περίοδο ανέβασαν τη διαφορά στο +17 (62-45) και διατηρώντας το σκορ σε αυτά τα επίπεδα πήραν δίκαια τη νίκη με 73-57, με πρώτο σκόρερ τον Τσαπουρνά (22).

Διαιτητές: Ζάχος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 41-32, 62-45, 73-57.

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Διαμαντής 3 (1), Κουτσούμπας, Αντωνόπουλος 2, Τζουάννας 7 (1), Σφυρής, Λάμπας 12, Αργύρης 9, Πουλής 7, Κρέτσης, Τσακωνίτης 9 (1), Γκιρίτσης 2, Τσαπουρνάς 22.

ΜΩΛΟΣ (Σεβαστόπουλος): Αλεξίου 4 (1), Καλοβελώνης 6 (2), Παπανικολάου 2, Βλασσόπουλος 19 (3), Γρίβας 11, Κωνσταντόπουλος, Χαϊτα 4, Σακελλαρόπουλος 7 (1), Διαμαντής 2, Κωστούλας 2, Μακρυγιάννης, Καίσαρης.