Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 72-67

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Κρίθηκε στην παράταση!

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 72-67

Μεγάλο ντέρμπι στη Λιβαδειά με τον νικητή να προκύπτει μετά από 5λεπτη παράταση και τον Κένταυρο Λιβαδειάς να πανηγυρίζει στο τέλος τη νίκη απέναντι στον Οπούντιο Μαρτίνου με 72-67!

Ο Οπούντιος με καλή ψυχολογία και με νέο προπονητή στον πάγκο του τον Κατσαγάνη, ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 27-37.

Στη συνέχεια όμως ο Κένταυρος ανέβασε στροφές και με πρωταγωνιστή τον Μάρκου ισοφάρισε τον αγώνα από τη γ’ περίοδο (46-46).

Θα μπορούσαν μάλιστα οι παίκτες του Ροζάνα να είχαν πάρει τη νίκη από την κανονική διάρκεια του ματς, αλλά προς το τέλος ο Βισβίκης με καθοριστικούς πόντους οδήγησε το ντέρμπι στην παράταση (61-61).

Εκεί ο Κένταυρος ήταν καλύτερος, βρήκε λύσεις στην επίθεση και έφτασε στη νίκη με 72-67.

Καλύτεροι των νικητών οι Μάρκου και Χάρης Σανιδάς.

Από τον Οπούντιο που έχει καλή ομάδα χάνοντας τις περισσότερες φορές στις λεπτομέρειες, ξεχώρισαν οι Βισβίκης, Δημάκης.

Διαιτητές: Κάλφα-Μασλατζίδης Ι.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 27-37, 46-46, 61-61 (καν.διάρκεια), 72-67 (τελ.αποτελ.).

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Σανιδάς Αθ. 2, Κασσάρας 5 (1), Μελέτης, Μάρκου 28 (3), Τσιφής 6, Ψιλόπουλος, Λαμπριντζής 7, Κολιούσης, Σανιδάς Χ. 21, Σιότροπος 3, Παρασκευάς.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Κατσαγάνης): Μαλέρδος, Τραγογιάννης 8, Ξυδιάς 7 (1), Καλιάτσος 7 (1), Τσιότας, Βισβίκης 9 (2), Κοτσαλάς 9, Σωτηρίου 5, Δημάκης 11 (1), Δαραμάρας, Πύλιας 11.