FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Μεγάλη φιλική νίκη του Ερμή Σχηματαρίου επί του Δούκα (66-64)! (pics)

Το ματς μπορεί να ήταν φιλικό όμως αυτό δεν αναιρεί σε κανένα σημείο τη μεγάλη επιτυχία του Ερμή Σχηματαρίου, που νίκησε τον Δούκα, ομάδα της Α2 κατηγορίας, με 66-64 μετά από πολύ καλή εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο!

Αυτό ήταν το πρώτο ματς που έδωσε ο Ερμής στην ιστορία του με αντίπαλο ομάδα από την Α2 και το σύνολο του Τσαούση τα πήγε πολύ καλά, καταφέρνοντας στο τέλος να πάρει και τη νίκη γοήτρου!

Ο Ερμής προηγήθηκε με 19-10 στην α’ περίοδο και 35-22 στο ημίχρονο, ο αγώνας στη συνέχεια πήγε στον πόντο και με το σκορ ισόπαλο στο 64-64, μετά από άστοχο σουτ τριών πόντων του Γκρινιάρη ο Πανταζής με follow στην εκπνοή έδωσε τη νίκη γοήτρου στην ομάδα του με 66-64!

Από την ομάδα του Τσαούση απουσίαζε ο τραυματίας Σπηλιόπουλος.

Διαιτητές ήταν οι Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος.