FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς

Η 8η αγωνιστική δεν έφερε αλλαγές στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, καθώς ο Μάκαρος παρέμεινε μόνος πρώτος και αήττητος, ξεπερνώντας με ευκολία και το εμπόδιο του Τελεθριακού τον οποίο νίκησε εκτός έδρας με 77-53.

Η Μαλεσίνα νίκησε όπως αναμενόταν εύκολα τον Σύλλα με 93-50. Η ΑΓΕ Χαλκίδας επικράτησε του Άρη Αμφίκλειας με 56-52 σε ένα δραματικό φινάλε με τους γηπεδούχους να γυρίζουν το ματς στο τελευταίο τρίλεπτο. Ο Άρης Θήβας πέρασε από τη Λιβαδειά με 49-57, ενώ στην παράταση ο Γ.Σ. Αυλίδας πήρε τη νίκη απέναντι στον Απόλλων Χαλκίδας με 72-68. Τέλος στην τρίτη παράταση (!) κρίθηκε ο αγώνας ανάμεσα σε Γ.Σ. Ιτέας και Αίαντα Αυλίδας, με τους γηπεδούχους να είναι οι νικητές ενός συναρπαστικού φινάλε.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΣΥΛΛΑΣ 93-50

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 81-80

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 56-52

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 49-57

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 53-77

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 72-68

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/12)

ΣΥΛΛΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Ν Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 8 16  8 0 589-485
2 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 8 15 7 1 605-559
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 8 15 7 1 667-521
4 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 8 15 7 1 586-478
5 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 8 12 4 4 589-556
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 8 12 4 4 527-497
7 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 8 11 3 5 550-570
8 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 8 11 3 5 488-539
9 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8 10 2 6 464-545
10 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 8 10 2 6 488-557
11 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 8 9 1 7 532-562
12 ΣΥΛΛΑΣ 8 8 0 8 455-666

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρατσής Ι. (Μαλεσίνα) 198
  2. Παστήρας (ΑΓΕΧ) 161
  3. Κατσαγάνης (Μαλεσίνα) 161
  4. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 148
  5. Λούπουλ (Μάκαρος) 134
  6. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 133
  7. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλίδας) 129
  8. Τσιώλης (Αίαντας Αυλίδας) 128
  9. Κατσούλας (Γ.Σ.Αυλίδας) 128
  10. Νασάκης (Μάκαρος) 128
  11. Στεφάνου (Απόλλων Χ.) 127
  12. Γεωργαντάς (Γ.Σ.Ιτέας) 119

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 24
  2. Αγγελόπουλος (Γ.Σ.Ιτέας) 22
  3. Παστήρας (ΑΓΕΧ) 20
  4. Στεφάνου (Απόλλων Χ.) 19
  5. Πούλος (Απόλλων Χ.) 17
  6. Ξετρίχης (Μαλεσίνα) 17
  7. Πολίτης (Σύλλας) 16
  8. Τερματζίδης (Απόλλων Λιβ.) 16
  9. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 15
  10. Χοτζαλάρι (Τελεθριακός) 15
  11. Πράππας (Γ.Σ.Ιτέας) 15
  12. Συριστατίδης (Μαλεσίνα) 14

Σχετικά άρθρα

Φιλικό: Απόλλων Χαλκίδας-Λοκρός 67-71 (pics)

pannikolaou

Φιλικό: Έσπερος Λαμίας-Τελεθριακός 84-69

pannikolaou

Ο φωτεινός ήλιος του Αλέξανδρου έλαμψε και πάλι! (pics)

pannikolaou