Γ ΕΘΝΙΚΗ

Σπουδαίο διπλό για τον Έσπερο Λαμίας στην Πετρούπολη (75-77)!

Σπουδαίο διπλό για τον Έσπερο Λαμίας και επιστροφή στις επιτυχίες, με την ομάδα του Σοφογιάννη να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνος στην Πετρούπολη απέναντι στον Άρη με 75-77!

Μεγάλο ντέρμπι που πήγαινε πόντο-πόντο από την αρχή  μέχρι το τέλος.

Στο β’ ημίχρονο ο Έσπερος βρήκε πολύτιμες λύσεις από την περιφέρεια με τους Κατράνα και Δαχρεντζή κατά κύριο λόγο να ευστοχούν σε καθοριστικά σουτ τριών πόντων.

Στα τελευταία λεπτά ο κορυφαίος Παπαργυρόπουλος με 6 πόντους οδήγησε τον Έσπερο στη μεγάλη νίκη με 77-75.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 15-17, 23-22, 19-19.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Μόκας 17 (1), Βενιτουράκης 14 (1), Χανιάς 2, Κουλούρης, Κούτρας, Μπούτρης 19, Γιατράκος, Χριστόπουλος, μακρυγιάννης 8 (1), Μπέλη 10.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 5 (1), Πάππος 7 (1), Ρουμελιώτης 5 (1), Τριανταφυλλίδης, Φύκας  4, Παπαργυρόπουλος 26, Φούντας 2, Δαχρεντζής 13 (1), Κατράνας 14 (3), Παπανικολάου.