Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 69-77

Σπουδαίο διπλό στη Χαλκίδα!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 69-77

Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο συνεχόμενες ήττες για τον Τελεθριακό που επικράτησε στη Χαλκίδα του Απόλλωνα με 77-69.

Ντέρμπι το ματς στο πρώτο ημίχρονο (34-36), με εναλλαγές στο προβάδισμα του σκορ, καλύτερο ο Τελεθριακός στη γ’ περίοδο ξέφυγε ακόμα και με 15 πόντους.

παρ’ όλα αυτά οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και με τρίποντα των Στεφάνου και Πούλου μείωσαν μέχρι και στους δύο πόντους. Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά όμως, οι παίκτες του Τελεθριακού, με καλύτερες επιλογές στην επίθεση, έφτασαν στη νίκη με 77-69.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Χατζής.

Δεκάλεπτα: 20-17, 14-19, 16-25, 19-16.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Μπέλλος, Τζάνος 2, Στεφάνου 20(5), Πούλος 8 (2), Κωστάκης 7, Γεωργίου 24 (2), Μάρκου, Γιώτης 2, Μήλος 2, Προκοπάκης 4.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Δαδίτσιος): Μετά 4, Ρουμελιώτης 5 (1), Κλούρας 9, Παπαθανασίου 21 (3), Σταμούλος , Τσιτούμης 1, Κουμπές 15, Δήμου 2, Χοτζαλάρι 5 (1) , Παπάνογλου 15(1).