Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 71-63

Παρέμεινε στην κορυφή!

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ  71-63

Ακόμη μία νίκη για τον Μάκαρο που επικράτησε του Απόλλων Λιβαδειάς με 71-63 και παρέμεινε μόνος πρώτος στη βαθμολογία της Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Την ένατη νίκη του πέτυχε έτσι ο Μάκαρος στο πρωτάθλημα απολαμβάνοντας την μοναξιά της κορυφής της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ!

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, με τον Απόλλωνα να προηγείται στο ημίχρονο με 34-36, έχοντας ευστοχία από τη γραμμή του τριπόντου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Άμφισσας βελτίωσε την περιφερειακή της άμυνα και έφτασε να προηγηθεί στο δ΄δεκάλεπτο με 62-51.

Ο Απόλλωνας όμως, δεν είχε πει την τελευταία του  λέξη και με ένα σερί 10-0  πλησίασε στο 62-61. Εκεί όμως οι γηπεδούχοι έδειξαν χαρακτήρα τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση και πήραν την πολύτιμη νίκη.

Από το Μάκαρο Κουτσογιάννης, Νασάκης, Λεοντίου και Λούπουλ ήταν οι κορυφαίοι , ενώ από τον Απόλλωνα Κωτσαδάμ, Τερματζίδης και Ζάμπας διακρίθηκαν.

Διαιτητές: Ζάχος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 11-16, 16-13, 11-14.

ΜΑΚΑΡΟΣ (Παπούλιας ): Λεοντίου 6 (2), Κουτσογιάννης  19 (3), Οικονόμου, Λούπουλ 11, Διαμάντης, Τσικνής, Φουσέκης 2, Φωτητζόγλου 13, Κρικέλας, Μουτζούρης 2, Βίλλιας, Νασάκης 18.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ζητουνιάτης): Λιάντζας 7, Κωτσαδάμ 13 (2), Σφυρής 4, Τερματζίδης 12 (2), Μακρής 6, Καλαντζής, Ζάμπας 10 (2), Σταμέλος, Γίτσας 3 (1), Ματζιώρης 2, Καρφάκης 2, Σκαλτσάς 4.