Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΜΠΟΥΚΑΛΗ 68-61

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ακάθεκτη η Αναγέννηση Λαμίας!

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΜΠΟΥΚΑΛΗ 68-61

Ακόμη μία νίκη για την Αναγέννηση Λαμίας με 68-61, αυτή τη φορά απέναντι στην ομάδα της Μπούκαλη. Οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη έμειναν πρώτοι και αήττητοι στον όμιλο.

Δυνατά μπήκε η ομάδα του Κουμπούρα η οποία προηγήθηκε με 44-25 στο ημίχρονο, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με ένα σερί 6-25 στη τρίτη περίοδο να ισοφαρίσουν σε 50-50.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Αναγέννηση ξέφυγε εκ νέου στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να μαζεύουν τη διαφορά (64-61), χωρίς ανάλογη συνέχεια καθώς η ομάδα του Κουμπούρα πήρε τελικά τη νίκη και τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα, τελειώνοντας τον πρώτο γύρο με το απόλυτο (7/7).

Διαιτητές: Γερονικολός-Ευαγγελόπουλος.

Δεκάλεπτα: 26-17, 18-8, 6-25, 18-11.

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Παπαγεωργίου, Κουτσούμπας, Αντωνόπουλος 4, Τζουάννας, Λασπιάς, Λάμπας 11, Αργύρης 22 (5), Πουλής 4, Κρέτσης, Τσακωνίτης 15 (2), Γκυρίτσης, Τσαπουρνάς 12.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Στεργίου): Μπαλατσούκας, Γραντσιώτης 7, Νικολάου 18 (3), Σπυριδάκης 25, Στεφανάκης 4 (1), Τζελέπης, Φούντας 3 (1), Μπαλτάς, Λάππας 4.