FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Τρίποντα παραμονής για την Παναγίτσα (78-69)!

Σε ένα ακόμα ‘τελικό’ σήμερα το απόγευμα η Παναγίτσα τα κατάφερε περίφημα, κερδίζοντας τον Άρη Νικαίας με 78-69, πετυχαίνοντας τη 2η νίκη της στο πρωτάθλημα, εξακολουθώντας έτσι να διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες για παραμονή!

Η ομάδα της Χαλκίδας δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο, με προβλήματα σε άμυνα και επίθεση με το πρώτο μισό του αγώνα να τελειώνει με 30-37.

Η συνέχεια όμως ήταν διαφορετική και από τη στιγμή που ο Γκιζόγιανννης βρήκε στηρίγματα στην επίθεση όλα άλλαξαν προς το καλύτερο.

Η Παναγίτσα προηγήθηκε για πρώτη φορά στο παιχνίδι στην έναρξη της δ’ περιόδου με 56-55 μετά από δύο συνεχόμενα τρίποντα των Γκιζογιάννη και Αδαμόπουλου, με την ομάδα της Χαλκίδας να πατάει το γκάζι σε αυτό το διάστημα, να τρέχει ένα επιμέρους σκορ 28-14 φτάνοντας σε μια μεγάλη νίκη με 78-69.

Οι νικητές στηρίχθηκαν σήμερα στο περιφερειακό σουτ και ιδίως στη δ’ περίοδο όταν πέτυχαν συνολικά 6 τρίποντα!

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Κρεσταινίτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-16, 18-21, 20-18, 28-14.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Σκεμπές, Καρβούνης 16 (4), Αδαμόπουλος 17 (3), Θεοδωράκος 11 (1), Γκιζογιάννης 23 (3), Χοτζάλι 1, Δρακάκης 10, Σβορώνος.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζερβουλιάκος): Καρυπίδης 7, Στογιάνοβιτς 10, Κοροπούλης 7 (1), θαλασσινός 14 (2), Κωνσταντίνου 5 (1), Γαλίτης 6, Κόλλιας 8, καπετάνιος, Δρίβας 12 (3), Βλάμης.