FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Νίκη πρόκριση ο Αλέξανδρος 64-48 την Παναγίτσα!

Νίκη-πρόκριση στην επόμενη φάση για τον Αλέξανδρο Αρτάκης που επικράτησε στη Χαλκίδα της Παναγίτσας με 48-64, κατακτώντας το 2ο εισιτήριο της πρόκρισης, συνεχίζοντας έτσι στη β’ φάση μαζί με την Παναγίτσα!

Εκτός συνέχειας έμεινε το ΧΒΑ μετά την τριπλή ισοβαθμία που προέκυψε, σε ένα όμιλο που εξ αρχής ήταν δεδομένο πως μια πολύ καλή ομάδα δεν θα τα κατάφερνε!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ, με τον Αλέξανδρο να κλείνει μπροστά το πρώτο μισό του αγώνα με 27-31.

Στη γ’ περίοδο η ομάδα του Πανούση κυριάρχησε, έφτασε τη διαφορά ακόμα και στους 20 πόντους για να πάρει τελικά τη νίκη-πρόκριση με 48-64, ανατρέποντας τα προγνωστικά που μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου την ήθελαν εκτός συνέχειας!

Από την Παναγίτσα που έπαιξε χωρίς τους τραυματίες Καρυστινό και Μπαρμπούρη, πρώτος σκόρερ ήταν ο Τσακός με 17 πόντους.

Από τον πολύ καλό Αλέξανδρο που νίκησε δίκαια, ο Καζάνας με 30 πόντους ήταν ο κορυφαίος και τον ακολούθησε ο Μακρύγιαννης με 16.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-15, 27-31, 34-50, 48-64.

ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Παρμενίδης 5 (1), Ντουζίδης 2, Γαλάνης 2, Βαλαής 2, Σπύρου 8 (1), Χατζητσοπάνης 2, Τσακός 17, Μαντζάκος 3, Καραγιώργος 2, Καμπιώτης 5.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Πανούσης): Καζάνας 30 (1), Αρβανίτης, Μπλέτσας 9, Μακρύγιαννης 16 (3), Κατόλης 2, Κακαβάς, Βοσνιάδης, Τσιλινίκος 2, Τσεσμετζής, Παναγιωτίδης, Σοροβός, Δαύρης 5.